Як не дивно, крупи підпадають під ту категорію товарів, умовами виготовлення яких споживачі майже не цікавляться. А між тим, за словами начальника відділу контролю безпеки продовольчого та непродовольчого ринку Ірини УДОВИЧЕНКО, на кожній пачці з крупою має бути обов’язково зазначений виробник продукції, його реквізити. Фасувальник у такому випадку не настільки важливий. А, наприклад, на забракованих зразках круп є реквізити лише фасувальника.
Крім того, у більшості відібраних круп були пошкоджені ядра, та містилася суттєва кількість домішок. А один із місцевих підприємців замість крупи фактично продавав сміття.
Що ж робити у такому випадку? Якщо є хоча б найменші сумніви щодо якості товарів - продовольчої чи непродовольчої груп, брати чек і йти до громадської приймальні управління. Держава виділила кошти на проведення лабораторних досліджень, тому відразу після отримання скарги фахівці управління готові вийти на перевірку.
Відібрати сумнівну продукцію можуть і самі фахівці: наприклад, вона не задовольняє вимог візуально, або ж суб’єкт господарювання не має документів, які підтверджують її якість. Лабораторні дослідження у такому випадку проводять в акредитованих лабораторіях: обласній СЕС та науково-виробничому центрі ДП “Рівнестандартметрологія”.
Якщо продукція не відповідатиме вимогам нормативно-технічних документів, державним стандартам чи технічним умовам, суб’єкт господарювання платитиме за проведене дослідження і нестиме фінансові санкції. Не виробник, зверніть увагу, а реалізатор продукції. А вже потім сам, на підставі отриманих документів, може позиватися до виробника. Щоправда, до цього він має повернути кошти споживачеві, сплатити адмінштрафи та фінансові санкції. І до усунення недоліків припинити реалізацію продукції.
І головне! Якщо у продавця немає сертифіката якості, товар - неякісний!
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |