«Нині Рівне вдвічі зменшило використання газу та очолює всеукраїнський рейтинг реалізації енергоефективних технологій і термомодернізацій багатоквартирного житлового фонду»,– зауважив в інтерв’ю Українському радіо міський голова Рівного Володимир Хомко. А до 2021 року обсяг використаного газу, з його слів, можна зменшити у чотири рази.
Про те, що передувало такій економії, мер розповів ведучому програми «Сьогодні. Вдень» Романові Коляді.
- Нещодавно в Рівному відбувся семінар з енергоефективності. Так-от, там я продемонстрував слайд, на якому наочно показано те, що за останні п’ять років разом з мешканцями, державою і коштами, що виділили з міського бюджету, ми витратили третину мільярда гривень на модернізацію будинків.
У Рівному сьогодні майже 200 термомодернізованих будинків. Крім того, ми взяли кредит НЕФКО – це вже реалізація третього проекту. Зокрема, модернізуємо школи та інші комунальні заклади. До нового року маємо підписати третій транш, приблизно на 5 мільйонів євро, а разом з нашим співфінансуванням буде 7 з половиною мільйонів євро. Два мільйони піде на реконструкцію вуличного освітлення, а все інше – на термомодернізацію шкіл, дитячих садків та інших комунальних закладів.
І останнє – це модернізація котелень. Ми пішли по шляху переводу котелень на тверде паливо. У нас великі запаси паливних трісок прямо біля міста. Декілька котелень вже переобладнали. Наступного року плануємо переобладнати ТЕЦ, яка забезпечує теплом і гарячою водою 60% міста. Якщо це вдасться зробити, споживання газу в порівнянні з 2010 роком зменшиться приблизно в чотири рази. Ми зменшили споживання газу (це прогнозні показники) приблизно в 1,9 разу».
– Що Ви скажете про зменшення субвенцій місцевим бюджетам удвічі?
– Очевидно, що грошей завжди не вистачає. Децентралізація кардинально змінила ситуацію в містах. До децентралізації місто мало на капітальні видатки приблизно 40 мільйонів, наразі – в середньому 300 мільйонів гривень. Разюча різниця, але є проблема – держава не виконує зобов’язань, що взяла на себе. Турбує субвенція по освіті, медицині. У поточному і минулому році ми витратили на школи і медицину своїх 130 мільйонів. Погодьтесь, такі кошти ми знайшли б на що потратити в місті.
Така сама ситуація і з інсуліном практично по всіх містах. Держава припинила фінансувати інсулін. Люди йдуть до нас, мусимо брати кошти з міського бюджету, в тому числі й з програми термомодернізації, і давати на інсулін, гемодіалізи та інше. Було б чудово, якби держава свої зобов’язання виконувала стовідсотково. Втім визнаю, що децентралізація кардинально змінила ситуацію з фінансуванням у всіх містах.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |