Ми намагалися оцінити: чи справді такий великий ризик при захопленні комп’ютером. Виявилося, зовсім навпаки: дружба дитини з комп’ютером - гарна штука.
Англійські психологи, спостерігаючи за 700 дітьми, встановили, що від комп’ютерних ігор у них посилюються аналітичні здібності, концентрується увага, активізується хист приймати рішення, розвивається логіка. Дитина вчиться і розумнішає, сама того не помічаючи. До того ж, одержує величезне задоволення. Адже на комп’ютері вона не вирішує нудні задачки, все відбувається саме собою!
А те, що комп’ютерні ігри виховують у підлітків реальну жорстокість - не що інше, як міф. Професор Талмэдж Райт і його колега Поль Бриденбах із університету Лойоли в Чикаго досліджували поведінку геймерів і переконалися, що комп’ютерні ігри допомагають підліткам побудувати відносини у звичайному житті, вчать працювати в команді, дають психологічну розрядку, допомагають перебороти власний страх.
Це підтверджують і вітчизняні фахівці. Комп’ютерні ігри допомагають спілкуватися, адже грають звичайно парами. Ідеальний вік для початківців - приблизно п’ять років. Це час підготовки до школи, - вважає педагог-психолог Світлана Лабунська. І дає пораду:
“Не забороняйте дітям грати на комп’ютері. Але контролюйте їх постійно, за комп’ютером дитина повинна сидіти з дорослим. Лише після того, як вона навчиться їм правильно користуватися, можна довірити маляті залишатися один на один із “розумним” приладом.
Маленький Сашко просто обожнює розмальовувати картинки. Він спритно вмочує екранний пензлик у фарбу і робить сонечко жовтим, а дерева - зеленими. Мама не заважає захопленню сина. Вона “просунута” по комп’ютерній частині - може і показати маляті, як користуватися складною технікою, та й пограти в іграшки за компанію не відмовиться.
Мама Сашка не боїться, що в синочка буде комп’ютерна залежність:
- У нас чіткі правила, - каже вона. - Саша, звичайно, грає в день не більше години. Любить і бігати на вулиці, і складати конструктор. З ним обов’язково займається хтось із дорослих. Ми разом друкуємо букви, підбираємо фігурки за формою, ловимо м’ячик. Дитина повинна усе вміти: і на роликах кататися, і на велосипеді, і в електронні іграшки грати.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |