До цього їх спонукали дії обурених студентів, які відмовились платити за п’ятий курс навчання суму, яка у чотири рази більша, від тієї, яку вони платили в попередні роки. Понад сорок молодих людей влаштували протест під дверима ректора Руслана Постоловського. Четвертокурсники художнього-педагогічного факультету раніше платили за навчання 1800 гривень в рік. Тепер, аби завершити освіту і отримати диплом спеціаліста, декому потрібно заплатити більше восьми тисяч. Оголошення про це спантеличило студентів. Обурені, вони тиждень ходили до ректора, аби з’ясувати причини. Проте лише третього квітня отримали відповіді на свої питання. Виявляється - їхня спеціальність збиткова, і платять вони мізер. Насправді, ціну потрібно було підняти не до восьми, а до 16 тисяч гривень.
- Сама спеціальність збиткова. Ви навчаєтесь за рахунок інших факультетів. Інші заклади вже давно позакривали збиткові спеціальності, а ми йдемо на поступки студентам, - пояснив Руслан Постоловський, і додав: - У державі - інфляція.
Студенти, на доказ своєї правоти, апелюють до договору, який укладено на 5 років. Натомість адміністрація університету каже, що там є пункт, який дозволяє у випадку інфляції в країні підвищити ціну на навчання. Однак студентам не зрозуміло, чому університет пропонує їм підписати додаткову угоду, до того ж - заднім числом.
- Студентам запропонували переукласти договір. Згідно з ним вони погоджуються на те, що їм піднімають ціну. І цим самим розривають попередній договір. Не зробивши цього, вони не можуть отримати навіть бакалавра, - зазначає представник громадянської мережі “ОПОРА” Андрій Токарський.
Руслан Постоловський спростовує цю інформацію. Каже, що студенти не розібралися в умовах договору. І наголошує, що якщо вони не хочуть вчитись на 5 курсі, можуть з дипломами бакалаврів йти на роботу.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |