Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №789 від 15.12.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Травень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Що робити у саду та на городі у грудні

Що робити у саду та на городі у грудні

Почалася зима, відлиги змінюються різким похолоданням. Іноді в грудні повністю сходить сніжний покрив. Грудень - найтемніший місяць у році, однак у грудні ж наступає день сонцестояння: сонце повертає на весну.

Добре вже на початку грудня повісити в саду годівницю. Синиці, що залишилися на зимівлю, горобці та інші птахи будуть раді гостинцям, і у свою чергу, навесні, подбають про сад.

На присадибній ділянці

Накопичуйте сніг на ділянці: потужний сніжний покрив може зберегтися навіть при дуже тривалій відлизі і тим самим охоронити рослини від ушкоджень при настанні сильних морозів.

Під час відлиг підсапуйте стовбури дерев, збираючи сніг з міжрядь і доріжок. Підсапуйте дерева снігом, щоб попередити сонячні опіки та морозобоїни. Найбільш вразливі штамби й основи великих гілок. Утоптуйте сніг біля молодих дерев і прикопаних саджанців - це заважає проникненню мишей. При випаданні снігу вкривайте ним суницю і ягідні кущі. Щоб віджахнути зайців, обмажте рослини сметаноподібною сумішшю рівних частин коров’яку і глини з додаванням ложки карболової кислоти.

Перевірте й відрегулюйте газові або електричні опалювальні системи в зимових садах і теплих теплицях.

Розберіть запаси насіння овочів. З настанням морозної погоди (уночі нижче -10°С) закрийте щілини в укриттях троянд, залишені для провітрювання.

Продезінфікуйте садові інструменти. Збудники таких небезпечних захворювань, як фузаріоз, вертицильоз, килу хрестоцвітних, бактеріальний рак та інші, живуть у землі. Навіть найдрібніші, непомітні для ока часточки ґрунту можуть містити інфекцію. Обробіть інструменти міцним розчином марганцевокислого калію, дрібні інструменти можна прокип’ятити протягом півгодини.

Декоративний сад

Продовжуйте доглядати за бульбами, що зберігаються в будинку, і бульбоцибулинами. Якщо коренебульби жоржин почали в’янути, знизьте температуру до оптимальної (5-7°С) і зволожте субстрат. Якщо ж на них з’явилася гниль, обріжте підгнилі частини, обробіть міцним розчином марганцевокислого калію і замініть субстрат, у якому зберігаються коренебульби, на свіжий і більш сухий.

У гладіолусів вибирайте захворілі бульбоцибулини, а сусідні протягом півгодини обробіть в 0,2%-ому розчині фундазолу, потім просушіть й укладіть в чисту тару.

У другій половині грудня переставте в приміщення з температурою 2-4°С цибулини тих культур і сортів, які ви плануєте до вигонки у квітні. Це затримає ріст і розвиток паростків.

Сніг на квітах дуже корисний як укриття для троянд і зимуючих у ґрунті багатолітників: півоній, ірисів, флоксів, астильби, тому підкиньте снігу на клумби й рабатки.

Плодовий сад

Узимку на оголених деревах особливо добре помітно, де влаштувалися зимувати шкідники. Якщо ви побачите в кроні клубок сухого листя, скріплений павутиною, обов’язково зніміть його - там зимують гусениці білану або золотогузки. Навесні вони будуть вигризати бруньки й бутони, позбавляючи вас урожаю.

А молоді гусениці кільчастого шовкопряда на зиму ховаються в оболонки яєць, що розташовані колечками, схожими на бісер, навколо тонких гілочок. Зняти ці кладки практично неможливо, тому доводиться їх зрізати разом з гілкою. І обов’язково зніміть всі сухі, муміфіковані плоди - там зимує гриб - збудник плодової гнилі.

При сильних снігопадах струшуйте з дерев сніг, починаючи з нижніх гілок. Особливо важливо це робити при мокрому снігу. На відміну від пізнього осіннього снігу, що найчастіше зберігається на гілках тільки кілька годин, сніг, що випадає в грудні-лютому, може триматися на деревах кілька днів, усе більше накопичуючись.

У притінку саду влаштуйте сніжний бурт для зберігання живців. Зверху накрийте сніг теплоізоляційним матеріалом. Перед тим як покласти живці в бурт, звільніть їх від плівки й паперу. Установлюйте живці в бурт вертикально. Збоку підсапайте їх піском або торфом.

Боротьба з мишами та зайцями

Обов’язково на початку зими необхідно перевірити захист саду від зайців. Перше, що вони знищують, це молоду поросль кущів, потім річні саджанці й кору більш дорослих дерев, висотою до 1 м. Тому не варто ризикувати і, якщо це не було зроблено раніше, поставити навколо стовбурів дрібну сітку або підв’язати густіше (голками вниз) ялинові гілки, надягнути на стовбури спеціальні (продаються в магазинах) пластикові трубки, що розгинаються, або виставити сенсорні відлякувачі. Якщо ж сад надійно обгороджений, достатньо періодично придивлятися - чи не з’явилися в ньому сліди шкідників.

Але є в сплячого саду й інший шкідник - миші. Якщо вони завелися в саду, то це швидше за все полівки. Миші-полівки риють системи ходів і залишають на поверхні невеликі горбки, у яких можна знайти залишки корінців. У першу чергу вони з’їдають цибулини тюльпанів, а потім приймаються й за все інше, не виключаючи корені молодих саджанців. Тому в пристовбурних колах дерев необхідно регулярно притоптувати сніг, руйнуючи їхні ходи, і розкидати зубки часнику, листя волоського горіха, гілочки туї або бузини, які так не любить полівка.

Через підвищення активності гризунів не зайвим буде ще раз заглянути й у сховища. Перевірити, чи всі вентиляційні отвори прикриті сіткою, установити пастки для мишей, розкласти отруту для пацюків або поставити спеціальні ультразвукові відлякувачі.

Переглянути та перебрати врожай

Обов’язково в грудні необхідно знайти час на те, щоб оглянути і перебрати закладені на зберігання яблука, картоплю, капусту, буряк та інші овочі. Гнилі екземпляри необхідно винести з підвалу, а місце, де вони лежали засипати піском змішаним з вапном.

Якщо в ящику з яблуками спостерігається близько 10% ушкоджених плодів - краще весь його відразу зняти зі зберігання. Якщо зіпсованих яблук незначна кількість - ушкоджені необхідно видалити, а ті, що лежали поруч протерти дрантям і впакувати в папір. Недовго зберігаються й груші. Тому їх краще переробити, а так само інші фрукти й овочі, у яких ви не впевнені, що вони можуть ще полежати.

Обов’язково необхідно контролювати показники температури й вологості у сховищі. Для цього гарними помічниками стануть психрометр і термометр. Температура має триматися в районі від +1 до + 5 °C, вологість від 85 до 95%. Якщо повітря сухе, у приміщенні потрібно поставити ящик зі зволоженим піском, якщо зайво вологе - провести провітрювання, і встановити ящик з негашеним вапном (воно має високу гігроскопічність). При цьому важливо не допускати різких перепадів температур.

15.12.2016


Переглядів: 1491

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 07.05.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...

¤ 
Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Столична громада передала чергову велику партію дронів 27 бригаді НГУ. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

«Від громади столиці бійцям на фронт вирушила чергова партія вкрай необхідної допомоги. 27-й окремій Печерській бригаді Нацгвардії України передав 1100 мультироторних систем. Це FPV-дрони різних типів — і нічні, і 8 та 10 дюймів», - повідомив Віталій Кличко...

¤ 
Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво вже давно стало не просто десертом – це справжня культура.

У 2025 році виробники вражають не лише креативом, а й увагою до локальних смаків, екотрендів та мультисенсорного досвіду....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23118)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19047)
• Допомога під час карантину [967] (16172)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15981)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15675)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15585)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15524)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15469)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15455)
• Живи до ста! [965] (15393)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15322)
• Бюджет і ми… [965] (15275)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15180)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15169)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15001)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14941)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14774)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14643)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (818)
• Кличко бере участь у Конгресі Європейської народної партії: «Голос України має звучати нині на всіх міжнародних платформах» (750)
• Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки (653)
• Віталій Кличко передав від громади Києва 72 бригаді 900 дронів, модифікованих під потреби підрозділу (588)
• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (574)
• Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ (336)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (200)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"