Як двічі зізнався екс-прем’єр, мовною ініціативою він вирішив відповісти чинному главі уряду Юлії Тимошенко, котра зробила заяву у Львові про те, що не дозволить надання державного статусу в Україні жодній мові, окрім української.
“А я зроблю все, щоб російська мова була другою державною, і в цьому полягає різниця між нами”, - чесно зізнався Янукович.
Різниця в поглядах щодо мовного питання між двома основними кандидатами на президентських виборах і справді колосальна. Адже Тимошенко, відвідуючи столицю Галичини, в присутності діаспори, львів’ян і десятків журналістів із центральних ЗМІ підкреслила наступне:
“Поки наша команда при владі, поки справжні патріоти та українці при владі, а я думаю, що це вже буде незмінним, нікому в Україні ми не дамо навіть поставити питання про будь-яку другу державну мову. Тільки українська, раз і назавжди, за будь-яких обставин”.
Знайшла коса каміння
Цікавим є те, що Янукович не єдиний серед топ-політиків, який вирішив надати особливий статус російській мові в Україні. І що найцікавіше, соратники в “регіонала” знайшлися не на “лівому фланзі” вітчизняної політики. Заступився за російську мову виходець із Західної України, який обіцяє “врятувати всю країну”. Так, - це саме лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк. Перебуваючи з візитом у Криму, він заявив, що необхідно на рік продовжити систему зовнішнього тестування випускників шкіл українською та російською мовами в окремих регіонах. За його словами, у випадку, якщо не надати можливість школярам “специфічних регіонів” пройти тестування російською мовою, буде лише нагнітатися політичне протистояння.
Такою позицією екс-спікера дуже здивований міністр освіти і науки України Іван Вакарчук. “Ці пропозиції є дуже дивними ... Шкода, що такі заяви мають місце”, - відзначив міністр у ефірі “5 каналу”, коментуючи ініціативу Яценюка.
Іван Вакарчук також нагадав, що ще 2 роки тому було проголошено перехідний період у цьому питанні, і повідомив наступне: діти, які напишуть відповідні заяви, будуть забезпечені словниками.