Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №475 від 19.11.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Нововведення

Трудовий кодекс повертає кріпосне право?

Трудовий кодекс повертає кріпосне право?

Краще одного старого десять нових

Нинішній Трудовий кодекс, за яким сьогодні працюють (і непогано!) мільйони українців, дістався нам у спадок ще з радянських часів. І ось нещодавно народ, у якого і без того пухне голова від галасу навколо Податкового кодексу, мовного питання тощо, почали лякати новим Трудовим кодексом, так би мовити, made in Партія регіонів. Якими стануть права найманих українців, дізнаємося одразу після Нового року, коли законопроект підготують до розгляду, але деякі його пункти є настільки приголомшливими, що ми не втрималися, аби не прокоментувати їх зараз.

Юристи твердять, що в цілому документ дуже потрібний у нових українських реаліях ринкової економіки. Адже старий Кодекс законів про працю 1971 року дістався Україні ще у спадок від Радянського Союзу. Критики ж проекту нового Трудового кодексу застерігають, що цей документ може позбавити найманих працівників захисту у взаємовідносинах з роботодавцем.

Основний аргумент ініціаторів нової редакції Трудового кодексу - узаконити і адаптувати трудове законодавство України до європейських трудових стандартів, як і все перед цим.

Проте нова редакція також не є однозначною. Вона вже викликала резонанс у суспільстві. Найбільше дискусій ведеться щодо статті про збільшення робочого часу з нинішніх сорока годин на тиждень до сорока вось-ми. Кожна зі сторін діалогу по-своєму трактує ймовірність збільшення робочого тижня і наводить різні приклади.

У проекті, який пропонують регіонали, написано, що робочий день має тривати максимум 12 годин і в жодному випадку не більше, а робочий тиждень - 48 годин. Тобто це фактично означає додатковий робочий день. Також ініціатори наголошують на тому, що законопроект урівноважує права і відповідальність як роботодавця, так і найманого працівника.

Критики проекту нового Трудового кодексу попереджають, що працівники можуть опинитися цілком залежними від волі роботодавця. У документі є згадка про те, що робочий день може тривати 12 годин, якщо характер та умови працівника передбачають періоди, коли він перебуває у стані очікування часу початку виконання роботи, а також коли є можливість відпочити протягом робочої зміни. У цих положеннях критики вбачають імовірність спекуляції з боку роботодавця. Можемо навести приклад: бригада робітників чекає на завезення будматеріалів, проте їх немає вже п’ять годин, коли ж вони приїжджають, роботодавець говорить їм, щоб вони бралися до роботи, адже за цей час нічого не зроблено. А відтак їхній робочий день збільшується не на одну, а ще на додаткових п’ять годин. То де ж справедливість, запитаєте ви. А немає...

Юристи новий проект Трудового кодексу в цілому оцінюють як потрібний документ для сучасного ринку праці. Вони погоджуються з твердженням, що нинішній Кодекс не узгоджується з економічними та соціальними потребами суспільства. За їхніми словами, чинний документ ускладнює взаємовідносини між роботодавцем і найманим працівником.

Те, що ми маємо на сьогодні, вже безнадійно застаріло. Якщо говорити про робочий час, то вже давно в багатьох компаніях люди працюють набагато більше, ніж передбачено законодавством, але так само у тих же компаніях вони не отримують за це винагороду. Було б краще дозволити роботодавцю використовувати працю робітників довше, якщо, звісно, такий робітник погодиться працювати над-урочно, у разі отримання за виконану роботу рівноцінної винагороди - зарплати, і роботодавець міг її реально сплачувати.

У разі суперечки чи конфлікту між роботодавцем і найманим працівником, коли вони звертаються до суду, здебільшого виграє роботодавець. Юристи пояснюють це просто: роботодавець може найняти собі кращих правників, які вміло замінять старих.

За новим Трудовим кодексом, звільнити працівника стане ще легше. Тепер можна придертися до будь-якої дрібниці. Відтак, планують звільняти за таке: грубе порушення правил техніки безпеки, якщо це призвело або могло призвести до нещасних випадків; за розкрадання (навіть дрібне), втрату довіри та розтрату; розголошення державної або комерційної таємниці (в тому числі, назвав розмір своєї зарплати чи заробітку на підприємстві); неможливість виконувати роботу за станом здоров’я; недостатню кваліфікацію, що підтверджується результатами атестації та іншими доказами; втрату права на керування автомобілем чи іншого дозволу, необхідного для виконання роботи. При цьому працівникові зобов’язані спершу запропонувати перекваліфікуватися. Він також має право довести рівень колишньої кваліфікації і свою невинуватість.

Допоки нововигаданий Трудовий кодекс не вступив у силу, будь-які державні служби не в праві коментувати це питання. Кажуть: “Приймуть - тоді й поговоримо”.

Щоправда при впровадженні нового кодексу ми б позбулися такого поняття на ринку праці, як “офіційно неоформлена робота” та “чорна зарплата”. Са-мі наймані працівники, будучи офіційно оформленими, як мінімум мали б страховий стаж роботи, що важливо для оплати страхових випадків та пенсійного забезпечення у майбутньому.

Судячи з усього зазначеного вище, на язик проситься твердження: новий Трудовий кодекс змусить українців працювати більше за ті ж гроші. Тобто ми з вами наближаємося до часів, коли влада планує легалізувати кріпацтво. А нам, натомість, залишать право на мітинг... який мало, що колись змінював.

19.11.2010Алла БІДЮК


Переглядів: 1014

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1167 від 01.05.2024p.
¤ 
Як правильно розріджувати кров?

Як правильно розріджувати кров?

Стежити за в’язкістю крові дуже важливо, адже хоч «густа кров» не класифікується як клінічний стан, вона може сприяти ризику формування тромбів. Для визначення в’язкості крові необхідно здати аналіз крові, хоча деякі симптоми також можуть вказувати на цю проблему....

¤ 
Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Санкціонований обшук у господарстві 22-річного жителя села Ільпінь поліцейські за процесуального керівництва окружної прокуратури провели 19 квітня....

¤ 
На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв. Освітній осередок, розташований в Рівненській обласній дитячій лікарні, де будуть навчатись маленькі пацієнти, які вимушені довгий час перебувати на лікуванні. Нині ідуть ремонті роботи в навчальному просторі та формують колектив вчителів та вихователів. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін....

¤ 
Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21281)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17403)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14624)
• Допомога під час карантину [967] (14540)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14374)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14192)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14067)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14039)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14037)
• Живи до ста! [965] (14008)
• Бюджет і ми… [965] (13949)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13943)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13820)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13723)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13719)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13657)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13278)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13247)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів» (355)
• Чому залізний купорос не варто використовувати на ділянці навесні? (74)
• Їхав п’яним за кермом: загинула 19-річна пасажирка (72)
• Чилбир – яйця по-турецьки (71)
• 12 кращих джерел вітаміну Е: чиста шкіра, добрий зір, міцний імунітет та збереження молодості (71)
• Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські (69)
• Як правильно розріджувати кров? (67)
• Лікарі назвали фрукт, який стає кориснішим після термічної обробки (66)
• Вітамін D і не тільки: популярні добавки, які можуть бути небезпечними для вашого серця (64)
• Що не варто чистити харчовою содою? (63)
• У Рівному нарешті впорядкують вуличну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарна (63)
• Переваги паперових форм для пасок (62)
• Ефективний спосіб збільшити горіння свічки (61)
• На Рівненщині запрацює школа у лікарні (61)
• Які шкідники бояться чорнобривців? (60)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"