Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №235 від 13.04.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Проблема вибору

Я - псих!!!

Я - псих!!!

Закосити від армії можна. А чи варто?

Читаю в Інтернеті докладні поради типу: що потрібно зробити, щоб медична комісія повірила, що в призовника енурез. Кожен наступний крок “розкладений по поличках”, з описом, який доходить до абсурду. Наступний лист від юнака з багатою уявою, котрий у найяскравіших барвах поділився з лікарем думками, які постійно у нього з’являються. Розповідь невипадкова, але можна лише уявити собі, про що вона, оскільки хлопця одразу забрали на перевірку в стаціонар... “Я вважаю, що кожен, хто розповість лікареві про свої найпотаємніші думки, “загримить” у “психушку”, – пише у своєму листі цей комедіант.

»40 способів, як можна закосити від армії», »законні способи »откосу» від служби», »що треба робити, аби не йти до армії» - сайти для призовників рясніють привабливими гаслами і ексцентричними порадами. Політ фантазії у бажаючих уникнути строкової військової служби просто безмежний: деякі молоді люди призовного віку ладні стати двічі татами, нажити виразку, травмуватися(!), підсісти на наркотики... Цей перелік можна вести ще довго. Але, мабуть, найбільш дивакуватим способом відхиляння від служби в армії є вдавана психічна хвороба.

Чому подібні ідеї з’являються у хлопців? Можливо, саме такі думки і є ознакою якогось відхилення? Чи так вже й легко вдати з себе психічно хвору людину, і чи насправді до цього трюку вдаються призовники?

Кореспондент “РР” спробувала знайти відповідь на це та інші запитання. Першим кроком у дослідженні цієї проблеми стало відвідування Центру психічного здоров’я населення і розмова з головним лікарем Ігорем Миронюком:

- На сьогоднішній день хлопці все більше зацікавлені в тому, щоб іти до війська. Без служби в армії важко влаштуватися на роботу, навіть із вищою освітою, працювати в різноманітних інстанціях, носити зброю тощо. Служба в Українській Армії зараз проходить на більш високому рівні, ніж колись. Багато юнаків це розуміють і без проблем долають “військовий” етап у своєму житті. Вдатися до подібних ухилянь від армії можуть лише не адаптовані до навколишнього світу особи, які мають розлади психіки. Тобто насправді здорова людина не стане вигадувати щось подібне. Та й зробити це не так просто, адже з 14 років підліток стає на облік, заводиться спеціальна медична карта, куди вписуються всі дані про стан його фізичного і психічного здоров’я, починаючи з раннього дитинства. Впродовж 4 років лікарі спостерігають за хлопцем. Картину загального психічного стану призовника доповнюють дані про батьків, інформація про успішність, характеристика й інші відомості. Особлива увага приділяється особам із пірсінгом, татуажем, довгим волоссям, які не хочуть відмовлятися від свого стилю життя, а також тим, у кого під час проходження комісії спостерігаються розлади психіки. Вони отримують відстрочку від 2 тижнів до місяця, під час якої лікарі спостерігають за ними в умовах стаціонару і роблять медичний висновок. Спостереження ведеться частково непомітно, тому псевдо-хворі можуть дати “осічку”. В будь-якому випадку нормальний хлопець не зацікавлений мати подібний діагноз, з яким потім дуже важко реалізувати себе в житті.

- Окрему категорію психічного відхилення у призовників становить наркоманія, - продовжує Ігор Ярославович. - Останнім часом ця тенденція стрімко зростає. За минулий рік на призовній дільниці було виявлено 9 юнаків, які вживали наркотики на час призову. Зрідка бувають випадки, коли хлопців повертають вже з місця проходження служби з наркотичною залежністю. Оскільки наркотики можуть прийматися ними епізодично, не завжди вдається простежити таку схильність. В такій ситуації багато чого залежить від батьків хлопця, адже саме вони повинні звертати увагу на зміни в поведінці та характері сина, вчасно звертатися до спеціалістів.

Старший лікар медичної комісії Рівненського міського військкомату Тамара Стецюк і лікар-психіатр Алла Мирончук одностайні: “Ухилятися від армії, прикидаючись психічно хворим, дуже небезпечно для подальшого життя юнака, і справді розумна людина на такий крок ніколи не піде”. Хоча останнім часом спостерігається наростання психічної патології у громадян призовного віку. Якщо навесні 2005 року 10 чоловік були визнані непридатними до служби за психічним фактором, а ще восьмеро підлягали лікуванню, то вже в осінньому призові 2005 року виявлено 21 особу, що потребує допомоги лікарів.

Комісар, підполковник Збройних Сил України Дмитро Оксенюк висловив своє міркування з приводу ухиляння від служби:

- Причиною таких вигадок у більшості випадків є недосконала законодавча система, безлад у державі, проблема виховання підростаючого покоління, неправильне уявлення про службу, яка на сьогоднішній день достеменно відрізняється від служби часів Радянського Союзу. Асоційовану поведінку молоді визначає культ жорстокості і насилля, відкидання цінностей, ігнорування обов’язку. Служба в армії - це своєрідна школа життя, в якій чоловік вчиться завжди залишатися чоловіком. Це обов’язковий момент у житті хлопця, який дозволяє в подальшому знайти гідну роботу, піти на службу за контрактом, оскільки престиж армії зростає.

Неможливо передбачити, який шлях кожен раз обиратиме юнак, стоячи на порозі військкомату, - всіх одною міркою не поміряєш. Та перш ніж вигадати собі хворобу чи проблему, розставте пріоритети у своєму житті: півтора року служби - це тимчасово, а “діагноз” чи наркоманія - назавжди.

13.04.2006Анна ТАРАСОВА


Переглядів: 1134

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1167 від 01.05.2024p.
¤ 
Як правильно розріджувати кров?

Як правильно розріджувати кров?

Стежити за в’язкістю крові дуже важливо, адже хоч «густа кров» не класифікується як клінічний стан, вона може сприяти ризику формування тромбів. Для визначення в’язкості крові необхідно здати аналіз крові, хоча деякі симптоми також можуть вказувати на цю проблему....

¤ 
Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Санкціонований обшук у господарстві 22-річного жителя села Ільпінь поліцейські за процесуального керівництва окружної прокуратури провели 19 квітня....

¤ 
На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв. Освітній осередок, розташований в Рівненській обласній дитячій лікарні, де будуть навчатись маленькі пацієнти, які вимушені довгий час перебувати на лікуванні. Нині ідуть ремонті роботи в навчальному просторі та формують колектив вчителів та вихователів. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін....

¤ 
Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21282)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17403)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14625)
• Допомога під час карантину [967] (14541)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14374)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14193)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14069)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14039)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14037)
• Живи до ста! [965] (14008)
• Бюджет і ми… [965] (13949)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13944)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13821)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13724)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13719)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13658)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13279)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13248)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів» (405)
• Чому залізний купорос не варто використовувати на ділянці навесні? (75)
• 12 кращих джерел вітаміну Е: чиста шкіра, добрий зір, міцний імунітет та збереження молодості (74)
• Їхав п’яним за кермом: загинула 19-річна пасажирка (73)
• Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські (73)
• Чилбир – яйця по-турецьки (73)
• Як правильно розріджувати кров? (70)
• У Рівному нарешті впорядкують вуличну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарна (67)
• Лікарі назвали фрукт, який стає кориснішим після термічної обробки (67)
• Вітамін D і не тільки: популярні добавки, які можуть бути небезпечними для вашого серця (66)
• Що не варто чистити харчовою содою? (65)
• На Рівненщині запрацює школа у лікарні (65)
• Переваги паперових форм для пасок (64)
• Ефективний спосіб збільшити горіння свічки (63)
• Які шкідники бояться чорнобривців? (61)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"