Різка зміна погоди, коливання тиску та температурного режиму виснажують наш організм і призводить до стрімкого зростання кількості хворих перед кабінетами дільничих терапевтів. Від цих, на перший погляд нескладних захворювань, страждають люди, їх гаманці та за великим рахунком - державна економіка. Адже якщо захворювання набуває епідемічних масштабів, воно класифікується як надзвичайна подія регіонального, а то й державного рівня. При цьому для локалізації та ліквідації лиха задіюються не тільки цивільні медичні заклади, а й органи виконавчої влади.
“Зимовим хворобам” можна запобігти попередньою вакцинацією, загартовуванням організму, попередженням переохолоджень та вчасним виявленням й ізолюванням хворих.
Захворювання на грип починається раптово, з лихоманки від 38 до 40°С, сильного головного болю, відчуття судомів у суглобах, у всьому тілі як при синдромі загальної інтоксикації. Інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом. Збудник захворювання на грип - найчастіше вірус типу А, рідше В і С.
Кожен, хто занедужав, неодмінно має дотримуватися певного режиму, насамперед перебувати в ліжку. Це - найважливіша умова як для одужання хворого, так і для боротьби з поширенням інфекції. Не слід вдаватися до самолікування, потрібно негайно викликати лікаря. А до його прибуття необхідно якнайбільше пити гарячого чаю, бажано з лимоном, чорною смородиною, малиною, настоїв з квітів бузини, липи, лужні мінеральні води, молоко з медом. Антивірусну дію має сік каланхое, часнику, цибулі, які застосовують у вигляді інгаляції або через введення крапель соку в ніс піпеткою.
За легкої та середньої форм перебігу грипу хворі лікуються в домашніх умовах, а госпіталізації підлягають пацієнти з тяжким гіпертоксичним перебігом, особливо ускладненим плевритом, пневмонією, менінгоенцифалітами.
Важливо знати кожному: не грип страшний, а неувага до захворювання. Якщо вчасно викликати лікаря і суворо дотримуватися режиму, то одужання гарантоване без будь-яких ускладнень. А ще варто не забувати: нормальний спосіб життя, харчування вітамінізованою їжею (овочі, фрукти, квашена капуста, а найліпше свіжа цибуля, часник), перебування хоча б вранці та ввечері на свіжому повітрі.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |