Упродовж двох днів на Рівненщині функціонував комунікативний майданчик, який об’єднав українських та закордонних експертів. Обговорення відбувалось в інтерактивному форматі. Так, державні службовці, фермери, науковці та бізнесмени, які працювали у рівненській студії, за допомогою он-лайн зв’язку комунікували з віддаленими майданчиками різних міст області, серед яких крім Острога - Сарни та Радивилів. У цих пунктах були зібрані експерти із Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської та Волинської областей, а також із сусідньої Республіки Білорусь.
В Острозькій академії Міжнародний бізнес-форум проходив у декілька етапів, під час яких кожна з трьох груп учасників обговорювала певні питання, а потім презентувала їх. У результаті мозкового штурму в Острозькій академії було складено список порад, які допоможуть уникнути знищення українського фермера. Головними пунктами документу стали: оборотний капітал, гарантія страхування ризику, розробка комплексної політики, підняття престижу фермерської праці, встановлення мінімальних фіксованих закупівельних цін.
Загалом на форум приїхали майже 150 учасників, а завдяки он-лайн-трансляції до нього долучилися ще більше тисячі Інтернет-користувачів з України, Росії, Ізраїлю.
Нині в області підсумовують напрацювання експертів, які вважають, що Рівненщина могла б бути житницею Європи, адже у краї збільшується виробництво зернових, овочів та іншої продукції. Натомість, щоб втілити такі можливості, потрібно значно більше уваги приділяти зберіганню, переробці урожаю, маркетингу, а також іншим складовим, які включає логістика. Тим часом, щоб привабити інвесторів, доцільно було б, щоб місцеві фермери об’єднувалися в кооперативи. Також в області є потреба у підготовці кадрів, які займалися б аграрним менеджментом, а також агрологістикою. Такі спеціальності вже невдовзі можуть з’явитися в НУВГП.
Отож науковці краю опрацьовують підсумки Рівненського міжнародного форуму з агрологістики. За деякий час вони будуть викладені як практичні рекомендації.
Проведений форум уже підтримав Кабінет Міністрів України, включивши його до переліку семи найважливіших заходів, які стимулюватимуть міжрегіональну співпрацю, кооперацію та інтеграцію.