Таку акцію до Міжнародного дня грамотності провело міське об’єднання товариства “Просвіта”. Заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик наголосила, що ніхто нікому оцінки не виставлятиме і за помилки не сваритиме. Це все організовано для того, аби кожен міг побачити, наскільки він грамотний.
Варто зазначити, що це був не звичайний диктант, а зоровий - “Я знаю українську”. За 10 хвилин чиновники мали ознайомитися із запропонованим текстом, розробленим для школярів, знайти у ньому 27 орфографічних помилок та 6 пунктуаційних.
- Цей диктант - це хороша перевірка власних знань, - розповідає міський голова Рівного Володимир ХОМКО. - Звісно, я хвилювався, коли писав, бо ж всім цікаво, як саме напише диктант міський голова. За п’ятибальною системою я впорався на “четвірку”, бо безпосередньо до диктанту не готувався, та й потрібно було просто бути уважнішим. А саму ідею написання диктанту запропонувала “Просвіта”. Думаю, проведення цього заходу ще раз дозволить нагадати людям про проблему з українською мовою, що склалася в Україні.
У самому тексті були найбільш розповсюдженні помилки - подвоєння приголосних, написання е-и, вживання апострофа та пунктуаційні помилки.
Заступник міського голови Галина КУЛЬЧИНСЬКА розповідає, що у школі писала диктанти на “відмінно”, а от із математичними дисциплінами не дружила. Що ж стосується проведення диктанту до Міжнародного дня граматики, то пані Галина зазначає, що не знайшла лише однієї помилки.
- Якщо говорити про диктант, то він зовсім нескладний, - розповідає Галина Кульчинська. - А взагалі, кожен вчитель мови скаже, що жінки розумніші, адже зорові, слухові і, навіть, інтуїтивні відчуття у них набагато краще розвинуті. Таку акцію необхідно проводити постійно, адже завдяки цьому ми можемо побачити прогалини у граматиці та вдосконалювати себе.
Після закінчення диктанту чиновники отримали правильний варіант тексту, тож кожен перевіряв сам себе. Самі чиновники заявляють, що впоралися з диктантом на “четвірку з плюсом” та “п’ятірку”.