Розглядаючи на засіданні виконавчого комітету “Програми розчищення і впорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення на 2011-2015 роки” начальник міського управління економіки Микола Кирея наголосив, що більшість програм із розчищення річки не проводяться через відсутнє фінансування.
Однак Володимир Хомко зазначив, що йому вдалося поспілкуватися з головою Державного агентства водних ресурсів України Василем Сташуком, і якщо агентство підтримає Рівне, то справа суттєво зрушиться з місця. Окрім того, вплинути на ситуацію має і будівництво нових каналізацій.
- Основною проблемою Усті є каналізація. Адже у центральній частині Рівного немає дощової каналізації. Відповідно, всі стоки потрапляють у гостфекальну каналізацію, яка принципово відрізняється своїми розмірами від зливової. Коли йдуть дощі, каналізаційні труби діаметром 300-400 мм просто не можуть витримати цих опадів. Отже, дощова вода разом з усіма викидами каналізації потрапляє в Устю. Проблема у тому, що прокладання труб діаметром 1 м для дощової каналізації обійдеться у сотні мільйонів гривень.
Міський голова наголошує, що збудувати роздільну каналізацію найближчим часом не вдасться, а от побудувати гостфекальні, щоб не викачувати септики - цілком можливо.
- Ще донедавна мешканці приватних будинків на Дарвіна викачували бозна-куди свої септики, сьогодні ж вулиця вже повністю каналізована, - розповідає міський голова Володимир ХОМКО. - Отож, будівництво таких каналізацій необхідне. Наразі їх будує Рівневодоканал, але за гроші міста. Ми розробили спеціальну схему і виконуємо будівництво у співфінансуванні з мешканцями.
Варто зазначити, що торік вже розпочали будівництво п’яти таких каналізацій, але через затримку виплати коштів казначейством не вдалося виконати роботи у повному обсязі. Їх обіцяють завершити вже найближчим часом. Цьогоріч також планується будівництво ще п’яти каналізацій. Міський голова зазначає, що коли місто зможе збудувати хоча б 50 таких об’єктів, забруднення річки Устя зменшиться в рази.