Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №605 від 30.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Народні умільці

Аншлаг на музейних гостинах

Аншлаг на музейних гостинах

Цьогорічні Музейні гостини, як завжди, радували око глядача різноманіттям художніх стилів та прийомів у виконанні народних майстрів. Стенди та столи з виробами мистецтва не вмістилися на території Краєзнавчого музею, тому зайняли половину алеї біля Лебединого озера. Чого тут тільки не було, просто очі розбігалися від побаченої краси. Народна фантазія була представлена у всій своїй красі і не просто манила, а буквально заворожувала своєю неповторністю і буйністю фантазії. Поспілкуватися з усіма майстрами, чиї роботи були представлені на гостинах, було просто нереально, окрім того, не всі вони виявилися балакучими і охочими до спілкування. І все ж таки нашому кореспонденту вдалося розпитати декого із них про їхні роботи.

Сопілки з сантехнічних труб

Більше шести років Віктор ІЩУК займається виготовленням автентичних духових інструментів різних країн світу - України, Японії, Перу. Першим його виробом була волинка, яка йому наснилася. Хоча перший інструмент і виявився невдалим, Віктор не облишив цю справу і ось вже шість років успішно виготовляє рідкісні духові інструменти, на яких справді можна грати, адже це не просто сувеніри.

- На Волині були популярні жалійки, сопілки, гуслі. Під час берестецької битви козаки грали навіть на волинках, які потрапили до нас із Балкан, а туди, відповідно, вони були завезені римлянами. Нині волинки виготовляють на Закарпатті. Я ж роблю їхні різні модифікації, якось навіть замість міхура жартома використав гумову дитячу іграшку песика. Вийшла досить незвична річ, яка, до речі, теж грала. В Європі існує багато видів волинок. Досить відома Шотландська , тому що дуже голосна й використовувалась у війську.

Окрім того, виготовляю старовинні струнні інструменти - гуслі та ліри. Іноді замість дерева використовую інший матеріал. Беру звичайні сантехнічні труби з металу або пластику та роблю ірландські чи шотландські попереч­ні флейти. На відміну від дерева, такі вироби більш стійкі до вологи та псування в цілому. Щоб чимось здивувати людей, намагаюся виготовляти інструменти, які не знайдеш у звичайному музичному магазині.

Ванна з дубу

Юрій ПРИСТОПЧУК уже другий рік поспіль презентує на виставці ексклюзивний виріб - ванну, виготовлену з деревини. Юрій зауважує, що такий продукт орієнтований лише на заможних людей. Попередню, виготовлену ним ванну, придбав досить небідний чоловік з Ашхабаду. У давнину наші предки виготовляли так звані купелі, які робилися з цільного стовбуру дерева. Дерев’яну ванну Юрій склеїв із шматків дуба, тому каже, що це не купель, а, швидше, звичайна ванна.

- Звісно, хотілося, щоб дубильні речовини ванни впливали на шкіру людини, як це було в старі часи, але сучасна технологія передбачає шар лаку, який дозволяє уникнути розсихання матеріалу. У давнину купелі змащували льняною олією. Інакше доводилося весь час тримати в ній воду, щоб вона не зіпсувалася. Мій виріб важить близько 150 кілограм, робота над ним може тривати від трьох місяців до року - це вже залежить від наст­рою. Аналогічних ванн у Рівному ніхто не виготовляє.

Пасхальні яйця для динамівців Києва

Леонід ГРИНБОКИЙ працює в Рівненській художній школі і вже довгий час займається писанками.

- Викладаючи в художній школі, мене буквально надихнули до творчості пасхальні писанки, які розписували учні. З того часу я роблю їх із глини та оздоблюю різноманітними орнаментами. Найбільші за розміром пасхальні яйця подарував відомим українським футболістам - динамівцям Києва: Сергію Реброву, Олександру Шовковському та Анатолію Дем’яненку під час дитячого турніру з футболу в Рівному. Тоді в основі моєї писанки був портрет Божої матері. На багатьох моїх виробах присутні різноманітні символи та теми: герби України та Рівного, ангели-охоронці, акантове листя... Також є глиняні писанки, присвячені історичним подіям, зокрема - Пересопниці. Крім того, в орнаменті використовуються українські народні мотиви. Так, у сорокаклинці присутні сорок клинів, як символ сорока побажань для людини. У кожному пасхальному яйці обов’язково роблю напис із побажанням, скажімо: “Щастя та здоров’я!”, “Радості, любові!” Колись робив із глини дзвіночки, тому чудово знаю, як звучить глина. Через це в середині писанок залишаю шматочок глини, і вона стає на кшталт дитячої брязкалки. Коли береш її до рук - вона дзвенить.

Дерев’яна Таїсія Повалій уролі… Єви

Різбляр із Корця Петро ОНИЩУК розповів, що в музейних гостинах бере участь більше 20 років.

- Спочатку я знаходжу підходящий шмат дерева, іноді по краях залишаю кору, яка додає картині певного шарму. А ось далі я думаю над тим, який сюжет втілити в різьбленні. Копіювати окремі зображення для мене нецікаво, адже я створюю свої сюжети, вигадую їх. На виставці представлена серія, на якій зображені міфологічні персонажі з біблійних сюжетів, слов’янської міфології, персонажі з народних казок - Велес, Сирін, Алконост, Лісовичок. Ось, скажімо, Єва, яка тримає яблуко спокуси, в мене вийшла дуже подібною на співачку Таїсію Повалій. Правда, я такої мети не ставив, просто вигадував жінку, як кажуть, із голови, а про схожість мені повідали глядачі, сам одразу й не помітив.

Велес у мене зображений разом із худобою, бо в ті часи символом достатку, вважалася домашня худоба. Є в мене певні сюжетні протистояння. Ось, скажімо, міфологічний птах Сирін, який символізує світлі сили, а на противагу - Алконост, про якого колись співав Володимир Висоцький. До речі, слово “алкоголь” пішло якраз від грецької назви Алконост, що символізувало темну силу. В слов’янській міфології на заміну птаху Сирін приходить Райський, який зображений з головою прекрасної діви. Ще одне протистояння - це образи казкових лісовичка та домовичка, які відповідають за різну територію. Домовичок у мене сидить на сундучку, куди збирає різні речі. Якщо ви не можете щось знайти в хаті, то треба задобрити домовика, і він вам цю річ поверне. У мене домовик зображений через замкову щілину, адже просто так побачити його важко. А ось лісовичок вийшов чималеньким, бо в міфології говориться, що він вище трави, але нижче дерев. Для того щоб створити окремий сюжет, доводиться багато читати, намагаюся уявити собі, як би міг виглядати той чи інший персонаж, а потім роблю ряд замальовок і лише після цього зупиняюсь на сюжеті, обираючи кращий.

30.05.2013Олексій ПОТЯНОК


Переглядів: 1285

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 08.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23368)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19306)
• Допомога під час карантину [967] (16439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16195)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15930)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15828)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15777)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15743)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15737)
• Живи до ста! [965] (15629)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15577)
• Бюджет і ми… [965] (15506)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15448)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15411)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15227)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15184)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (15017)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14883)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1214)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1182)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (1174)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1123)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (967)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (475)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (349)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (323)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (261)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (193)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (167)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (152)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (152)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (149)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (142)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"