Цього року 120 фотографів надіслали на розгляд журі майже 600 фото. ГранПрі у вигляді ексклюзивного Кубкa, оздобленого бурштином, авторської роботи рівненського скульптора Леоніда Гринбокого, отримав рівнянин Володимир Карабачинський за серію робіт “Фотополюваня на Поліссі”. Журі присудило йому найвищу нагороду з огляду на те, що автор упіймав у приціл об’єктивa різних тварин, які живуть у дикій природі косулю, кабана, лисицю.
Переможець фотоконкурсу Володимир КАРАБАЧИНСЬКИЙ розповів:
Я фотографую природу з 12 років. З 14 років почав самостійно їздити до лісу на фотополювання. Фотополювання це теж процес полювання, з тією різницею, що замість рушниці в руках фотоапарат. Під час фотополювання я поводжу себе, як справжній мисливець, шукаю тварину по слідах, перебуваю в засідках. У мене навіть є спеціальний маскувальний костюм лісовика.
Фотополювання більш складний процес, на відміну від звичайного полювання, адже влучити в тварину з рушниці можна і з великої відстані. А ось, щоб зробити гарний кадр, потрібно наблизитися до звіра значно ближче. Велике значення має везіння буває, місяцями не зустрічаєш тварин, а буває, натрапляєш випадково. Приміром, якось мисливці гнали кабана, той вискочив по стежці прямо на мене, і одразу був “убитий” моїм фотооб’єктивом.
Найбільше мандрую північною частиною Полісся, адже з дитинства займався туризмом і добре знаю ці райони. Також знаходив сюжети в Національних парках Польщі та Білорусі, де фотографував у “Біловіжській пущі”. Не оминув увагою і Чорнобильську зону.
На переможних світлинах є лисиця, яку сфотографував біля селища Олександрія. Помітив її, коли їхав на авті. А потім почав непомітно підкрадатися зі сторони лісу. До тварини рухався відкритим полем, але знав секрет коли вона дивиться в твою сторону, треба завмерти. Бувало, що підходив близько до лося, а далі вже міркував: підходити ближче, чи не робити цього. На моїх світлинах є майже всі тварини Полісся, єдине, про що мрію, сфотографувати вовків, яких дуже важко відслідковувати. Минулого року на Кубку Рівного отримав золоту медаль за серію про тварин, але не очікував, що цього року виграю ГранПрі. Можливо, цьому сприяв новий більш професійний фотоапарат, адже доводиться фотографувати й увечері, тому треба мати гарну оптику та фотокамеру.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |