Забиття найчастіше виникає внаслідок ударів тупим предметом. Основними його ознаками є біль, порушення функції пошкодженого органу, припухлість і синяк що набуває зеленого, а згодом жовтого кольору. Перш за все необхідно створити спокій пошкодженому органу. На місце забиття покласти холод, що зменшить набряк і крововилив.
Розтягнення зв'язок суглобів виникають внаслідок надмірного згинання чи розгинання при піднятті ваги, падінні, під час бігу. Розтягнення зв'язок супроводжується болем, обмеженням руху і набряком в ділянці травми. Перша допомога полягає у створенні хворому повного спокою, накладанні тугої пов’язки, а на поверхню – холоду. При розривах зв’язок верхню кінцівку фіксують косинкою, а нижню транспортною шиною.
Вивихи найчастіше виникають у результаті механічної травми. Симптомами вивиху є: біль у ділянці суглоба, деформація ділянки суглоба, відсутність активних і неможливість пасивних рухів у суглобі, вимушене положення кінцівки. Перша допомога направлена на зменшення болю: необхідно прикласти холод на ділянку пошкодженого суглоба, створити нерухомість кінцівки. При вивиху верхньої кінцівки її фіксують за допомогою косинки, при вивиху нижньої кінцівки її іммобілізують з допомогою шин. Не слід самому пробувати вправляти вивих. Цю процедуру повинні виконувати лікарі.
Переломи поділяються на відкриті і закриті. До закритих належать такі переломи, при яких шкіра на місці перелому не пошкоджується. При відкритих переломах мають місце пошкодження м’яких тканин, в т. ч. і шкіри, що може бути результатом впливу травмуючої сили ззовні або відламку кістки зсередини. Рана – це вхідні ворота для інфекції, тому може розвинутися гнійне запалення м’яких тканин, що оточують кістку, запалення самої кістки і навіть загальне зараження крові. При відкритому переломі перша допомога, перш за все, полягає в зупинці кровотечі і накладанні стерильної пов’язки, спокій пошкодженій кінцівці забезпечують накладанням шин.
Хімічні опіки виникають при дії на шкіру агресивних хімічних речовин: кислот, лугів тощо. Якщо кислота або луг потрапила на шкіру через одяг, то спочатку треба змити її водою з одягу, а потім обережно розрізати і зняти з потерпілого мокрий одяг, після чого промити шкіру великою кількістю проточної води протягом 2025 хвилин. При попаданні на тіло людини кислоти або лугу у вигляді твердої речовини необхідно видалити її сухою ватою, а потім промити водою. При хімічному опіку повністю змити хімічні речовини водою не вдається. Тому необхідно обпечену ділянку шкіри просушити і накласти стерильну пов’язку.
При ураженні електричним струмом, насамперед, потрібно звільнити потерпілого від контакту з електрострумом (людина, що надає допомогу, має бути одягнена у гумові чоботи і рукавички). При зупинці дихання проводять штучне дихання, яке не припиняють протягом тривалого часу до надання кваліфікованої медичної допомоги.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |