Кровоносні судини під дією холоду звужуються, а за таких умов вірусам легше атакувати організм. Британські науковці довели це, провівши дослідження за участю 180 осіб. Серед цілком здорових волонтерів нежить першими підхопили ті, хто розгулює на холоді без шапки і теплих шкарпеток.
Зв’язок між переохолодженням і застудою безпосередній. А саме: холодне чи мокре взуття та шкарпетки призводять до охолодження ніг, які віддають тепло. Через гомілку проходять великі вени, тому кров швидко охолоджується. Окрім того на стопах є багато біологічно активних точок. До речі, як і на вухах їх перемерзання також часто призводить до нежитю та болю у горлі. Ці точки відповідають за всі органи й системи. А переохолодження призводить до розбалансування систем організму.
Під впливом холоду може розвинутися спазм головного мозку, що призводить до сповільнення його кровопостачання. Звідси і біль голови, і запальні процеси у вухах та дихальних шляхах (отит, ангіни, синусит, гайморит тощо). Окрім того переохолодження голови може спровокувати загострення хронічних хвороб, наприклад, невралгії чи тонзиліту.
Перебування без шапки під холодним дощем або у вітряну осінню чи зимову погоду (навіть при +50С) призводить і до погіршення перебігу гіпертонії, зростання показників внутрішньочерепного тиску. Волосся стає ламким, сухим і рідким: переохолодження призводить до порушення кровопостачання волосяних цибулин. Вони “всихають”, і людина втрачає волосину за волосиною.
Якщо ви перемерзли, щоб запобігти захворюванню насамперед треба якомога швидше надягнути сухі шкарпетки та взуття. Не можна ходити у вологому, навіть якщо у приміщенні тепло. У садках та школах обов’язковим є змінне взуття, варто принести запасну пару і в офіс. Замерзлі ноги треба розтерти до відчуття тепла.
Щойно відчули ознаки застуди, якомога скоріше промийте ніс та прополощіть горло сольовим розчином (півчайної ложки солі на склянку води). Випийте гарячого чаю з лимоном та малиною, імбирем, калиною. Це допоможе зігрітися і забезпечити організм аскорбіновою кислотою, що активізує імунітет.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |