Правильно виконали всі включені в тести завдання лише 37 педагогів із 973, які взяли участь в експерименті. Жоден з представників педагогічної спільноти 14 сільських районів і міст цієї області не зміг правильно виконати всі завдання тесту. Менше 25% завдань виконали 11 вчителів математики з 752 учасників експерименту, 33 викладачі англійської мови з 577, 26 - із 410 вчителів фізики... Більшість педагогів змогли виконати тільки 50-75% завдань!
А щодо результатів ЗНО 2014 року для українських учнів результати тут теж не втішні, але вони кращі ніж у викладачів!
Максимальну кількість балів з історії України на ЗНО-2014 отримав лише один випускник поточного року! За відомостями директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, тест з історії України, який у країні складали 130 тисяч абітурієнтів, на максимальну кількість балів в 2014 році склали тільки чотири особи. При цьому із них тільки один випускник поточного року навчання, решта – абітурієнти 1955, 1978, 1972 років народження. Виходить, в радянські часи історію вивчали більш ретельніше, адже випускники, які закінчили школу кілька десятків років тому, орієнтуються в історичних питаннях краще ніж сучасна молодь! І це при тому, що книг з історії України зараз багато, і в Інтернеті купа історичних нарисів є, а результату немає.
Щодо точних наук, то тут результат ще гірший - жоден абітурієнт в Україні на ЗНО-2014 не набрав максимальної кількості балів із фізики.
- В цілому я маю сказати, що загальне враження від якості нашої загальної середньої освіти після зовнішнього оцінювання не є оптимістичним. Я б навіть сказав, що воно є дуже і дуже прикрим, - сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. За його словами, з тестами з математики не впоралися 43% абітурієнтів (набрали до 10 балів), жоден абітурієнт в Україні не набрав максимальної кількості балів (200 балів) із фізики, з біології максимальну кількість балів набрав 1 із 80 тисяч абітурієнтів.
- Ми можемо говорити, що ситуація з природничо-математичною освітою в Україні, а природничо-математична освіта, хто б там не говорив, вона визначає майбутнє, майбутнє науки, майбутнє технологій, майбутнє суспільного розвитку, це питання національної безпеки, природничо-математична освіта в Україні… Час кричати SOS, - додав Лікарчук.
Здавалося б, стільки є інформації, Інтернету, окремих наукових телевізійних каналів - і ось результат...
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |