1. Ще до першої обробки, ранньою весною (в березні або на початку квітня), садові дерева очищають від відмерлої кори, сухих гілок, проводять побілку стовбурів, а також зачистку некрозів кори, після чого обробляють стовбури розчином мідного або залізного купоросу і закривають рани садовим варом.
Такі процедури допоможуть знешкодити колонії зимуючих комах-шкідників, а також нейтралізувати грибну інфекцію, що накопичується в корі. Після цього слід провести профілактичне обприскування саду бордоською рідиною або мідним купоросом. Це захистить дерева зерняткових культур від парші та плямистості, а кісточкові – від коккомікоза. Крім того, сад бажано обробити препаратом від комах.
Ранню обробку дерев потрібно провести не пізніше, ніж за три тижні до розпускання бруньок, так як використовувані отрути досить токсичні і можуть погубити не тільки шкідників, але і комах-запилювачів, і дощових черв’яків.
2. Друга обробка саду проводиться під час розпускання бруньок і появі кінчиків молодого листя. У цей період для обприскування використовують колоїдну сірку, яка захищає плодові дерева від кліщів і борошнистої роси. В цей же час дерева можна обробити фунгіцидом Хорус, який ефективно бореться з паршею, борошнистою росою, моніліозом.
3. Після цвітіння дерев можна приступати до третьої обробки культур – оксихлорид міді, скором або бордоською рідиною. Ці препарати захищають дерева від кучерявості (персик), іржі, монилиоза. Але, обробка дерев мідно-вмістними препаратами при високій вологості повітря може призвести до опіків листя.
Якщо в саду будуть виявлені личинки яблучного або сливового пильщика, які виїдають зав’язі плодів, то слід додатково провести обробку дерев одним з інсектицидів: наприклад, алатар або фуфанон.
При необхідності, влітку можна провести ще одну обробку дерев (чим саме, залежить від конкретного захворювання).
4. Четверта регулярна обробка саду повинна відбуватися в кінці вегетаційного періоду по неопалому листі. Потрібно ретельно обробити листя, включаючи кінчики молодих гілок, пристовбурні кола, а також розвилки гілок концент-рованим розчином мінеральних добрив (для цього можна використовувати і 5% розчин сечовини). Самі дерева можна обробити 1% розчином мідного купоросу.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |