Вживання коньяку невеликими дозами (до 70 грамів на добу для здорової людини, рекомендується 30 грам) знижує тиск за рахунок розширення судин і зняття їх спазму. Також падає рівень холестерину в крові, що зменшує ризик розвитку атеросклерозу — хронічного захворювання артерій, що впливає на їх еластичність.
Коньяк знижує тиск за рахунок наявності в складі танінів і дубильних речовин, яких немає в інших алкогольних напоях. У рекомендованих кількостях користь коньяку для профілактики серцево-судинних захворювань не заперечується навіть лікарями-кардіологами. Але офіційно про це говорять лише деякі фахівці. Решта бояться, що населення зрозуміє їх неправильно і буде зловживати коньяком, прикриваючись його корисними властивостями.
При низькому імунітеті, нездужання, судинної слабкості і інших захворюваннях лікуючий лікар може порекомендувати хворому раз на кілька днів випивати трохи коньяку або додавати пару крапель напою в чай. Головне пам’ятати, що самолікування неприпустимо і перед втіленням в життя будь-які ініціативи потрібно обговорювати зі своїм лікарем.
Після випитих 80-100 грам спостерігається зворотний ефект — коньяк підвищує тиск. Відбувається це швидко і повністю перекриває ефект зниження тиску за рахунок розширення судин. Справа в тому, що значні дози алкоголю, потрапляючи в кров, викликають прискорене серцебиття. Серце починає інтенсивно перекачувати кров, навантаження на судини зростає, що підвищує тиск.
У високій концентрації сивушні масла в коньяку негативно впливають на центральну нервову систему, нирки і печінку. Неправильна робота цих органів і систем теж веде до проблем із серцем.
Висновок: в залежності від кількості випитого коньяк знижує або підвищувати тиск. Здорові люди можуть використовувати його для профілактики серцево-судинних захворювань, пам’ятаючи про рекомендовані дози. При гіпертонії та інших серйозних розладах регулювати артеріальний тиск коньяком смертельно небезпечно. Це допускається тільки з дозволу лікаря.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |