- Мар’яне Адамовичу, якщо порівнювати якість депутатського складу нинішньої та минулої каденції – хто кращий?
- Думаю депутати минулого скликання були значно краще підготовленими до вирішення проблем обласного центру. Справа тут навіть не в депутатському досвіді. Можна бути депутатом кількох каденцій, а в проблемах, що розглядає рада не розбиратися. Річ у тім, що за нинішнім законом потрапили в міську рада багато зовсім випадкових людей. Новий закон про місцеві вибори є дуже заплутаним та недосконалим, і він не забезпечує того, аби в раду потрапляли дійсно відповідальні громадяни. Почнемо з того, що перші номери списків партій взагалі не були “прив’язані” до територіальних округів. Навіщо це було зроблено - не відомо. Далі, кандидат міг набрати більше голосів ніж його конкуренти, але не потрапити до ради, тому що політична сила не долала п’ятивідсотковий бар’єр. Не все логічно і з розподілом місць всередині партійних списків. Таким чином ми отримали доволі строкатий депутатський корпус, якому доволі важко ввійти в нормальний процес роботи міської ради. Думаю, що від діючого закону про місцеві вибори потрібно відмовлятися. На мою особисту думку навіть попередній закон про вибори був кращим, а взагалі ж для місцевих рад оптимальною є мажоритарна система виборів, коли люди голосують за конкретних представників, яких вони хочуть бачити в міській раді. Це чесно та зрозуміло.
- Після завершення першої сесії Рівненської міської ради багато говорять про конфлікт між більшістю та опозицією, а представники кількох фракцій обурюються, що їх представникам не надали жодної комісії в раді. Ваша точка зору на цей конфлікт.
- За великим рахунком ніякого конфлікту в міській раді немає. Річ у тім, що з незрозумілих причин з самого початку роботи три фракції, до речі усі доволі малочислені, відмовилися брати бюлетені на виборах секретаря ради і фактично усунулися від формування структури міської ради та виконкому. Таким чином висувати якісь звинувачення вони можуть лише собі. До того ж усі без винятку депутати є членами комісій і говорити, що рішення готують без участі депутатів-“опозиціонерів” просто нелогічно. Взагалі ж я проти політиканства в міській раді. Ми не є парламентарями і не вирішуємо в міській раді глобальні політичні питання. Наше завдання інше – забезпечувати життєдіяльність обласного центру, тобто захищати інтереси містян, а в цій роботі партійність особливого значення немає.