Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №757 від 05.05.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс порад

Поради із приготування правильного шашлику

Поради із приготування правильного шашлику

Весна, разом із теплом, яке вона приносить, викликає у нас нестримне бажання покинути бетонні коробки наших квартир і поринути в лоно природи. Хтось просто прогулюється лісом, однак найбільше у нас прийнято виїжджати на так звані пікніки. А який же пікнік без м’яса на мангалі та іншої смакоти!? Напевно кожен з нас має власні рецепти приготування страв на природі, багато-хто тримає в таємниці секретні інгредієнти та способи приготування шашлику, бограчу чи картоплі. Однак бувають випадки, коли те чи інша страва просто не виходить так як би нам хотілося. Або ж просто ви хочете нарешті замаринувати та приготувати свій перший шашлик.

Зупинимося на кількох основних «золотих» правилах, дотримуючись яких ви обов’язково створите з простого шматка м’яса справжній шедевр. Поради ці не для професіоналів-знавців, а для молодих початківців, що лише пробують щось приготувати на вогні. Хоча, цікаво це буде і старшим, у яких щось не вдається в приготуванні. 

Для приготування м’яса на вогні підходять майже всі його види : свинина, баранина, телятина, курятина тощо. Головне, щоб воно буле свіженьке, без сухожиль і, бажано, з молодої тварини й не сухе, тобто з прожилками – «вкрапленнями» жиру. Взагалі, різні види м’яса мають як свої плюси так і мінуси. Хоча ні, бо мінусів у свіжого м’яса, правильно приготованого на вогні, на свіжому повітрі, десь біля лісового потічка у компанії друзів практично немає! Ну хіба-що ви його з’їсте більше ніж треба, й ваша печінка та вся інша система травлення на вас розсердяться і будуть мстити.

Отже, щоб приготувати смачний, соковитий, ароматний – правильний шашлик, м’ясо потрібно взяти свіженьке, а не заморожене з морозилки. Хоча й із розмороженого шашлик буде добрим, якщо м’ясо розморожувати помаленьку, наприклад, в холодильнику за пару годин, а не швидко під гарячою водою чи в мікрохвильовій печі. І зовсім вже неприпустимо повторно заморожувати м’ясо, бо тоді воно остаточно втрачає свої корисні властивості.

Будемо готувати шашлик зі свинини, бо це найпопулярніший вид м’яса для приготування на шампурах. Є, звичайно ж баранина, але знайти в нашому краї шмат м’яса з молодого піврічного баранчика доволі проблематично. Можна телятину, але тут також складно, бо правильний стейк з телятини чи яловичини має бути від правильно годованої спеціально-м’ясної породи корів з гарними прожилками жиру. А такого, на жаль, у нас також не знайдеш. Хоча пробувати й експериментувати вам ніхто не забороняє.

Найкраще м’ясо з прожилками жиру, який зробить його при запіканні м’якшим і соковитішим. М’ясо може бути як із шиї – найпопулярніше, так і з лопатки. Можна використовувати й корейку на кістці або й без. Можна віддати перевагу великому ребру з прошарками сала-жиру, яке в процесі смаження віддасть ребру свою м’якість і аромат.

Пересипте свинину кільцями цибулі – не шкодуйте її, бо кислота, що міститься в ній, пом’якшить ваш шашлик. Кашу маслом не зіпсуєш – це про цибулю й шашлик. Цибулю можете пом’яти руками,- щоб виділився сік, який, поки ви збираєтесь на природу, буде працювати за вас, роблячи м’ясо м’якшим.

Сіль, чорний перець, можете видавити трохи лимонного соку та й усе. Сіль, по можливості, додавайте якомога пізніше, бо вона робить м’ясо твердішим – сушить. 3-4 години почекати – й можна нанизувати на шампури. Хоча може постояти й довше. Спецій, якщо ви хочете спробувати справжній смак м’яса, потрібно якомога менше. Це вже потім, коли станете професіоналами-гурманами – можете пробувати й експериментувати з різними маринадами, соусами, приправами та спеціями. Хоча, повірте, ви всерівно завжди будете вертатися до цього простого рецепту. Бо у м’ясі найсмачніше – це смак м’яса, який і має домінувати. Спеції ж мають тільки його підкреслювати та доповняти.

Різні рецепти маринування можете знайти або почути будь-де: вино (біле, червоне, але обов’язково сухе), кефір, кисле молоко, майонез, мінеральна вода, гірчиця, різні кислі соки – лимонний, гранатовий тощо. Все це служить одній меті – розм’якшити м’ясо й зробити його цікавішим. Але сьогодні ми говоримо про класичний рецепт.

Бажано, щоб мангал був з товстими стінками, бо тоді він буде краще тримати жар, відповідно й готувати буде легше, не кажучи вже про економію вугілля. Мангал має бути з піддувом, дірками, аби був доступ кисню для кращого горіння. При запіканні з м’яса може капати жир і вогонь розгорятися – краще тушіть його маринадом, що залишився від м’яса. Але бризкайте не на нього, а на вугілля, що горить. Професіонали гасять вогонь махаючи якимось «опахалом» або насипаючи сіль.

Шампури візьміть досить широкі, щоб м’ясо не перекручувалося при смажені. На шашлик нарізаємо досить великі шматки – приблизно 10 см (боятися величини не потрібно, бо дослухаючись наших порад, ви створите кулінарний шедевр без проблем). Повірте, приготоване більшими шматками м’ясо – смачніше. Лишень гляньте, якої величини шматки у справжніх знавців шашлику – кавказців! Головне, щоб вони були однакової величини і готувались рівномірно. Хоча, якщо в мене трапляються менші шматки, то я їх нанизую скраю, де менший жар. Нанизувати треба поздовж шматка, а не впоперек. Кільця цибулі нам не пригодяться – вони все одно пригорять. Нанизуйте м’ясо близько одне до одного й шампури кладіть поряд – без просвітів.

Можна довго говорити про дрова, але ж найчастіше використовуються ті, які під руками чи ногами знайдуться. Добрі дрова з фруктових порід, які додадуть м’ясу аромату. Кажуть, що в Грузії використовують виноградну лозу, але де її знайдеш в потрібній кількості? Краще використовувати будь-які сухі дрова, крім хвойних порід, бо вони смолянисті, а також липи, осики, верби, бо вони дають дуже мало жару. А якщо є деревне вугілля, то тоді взагалі проблем немає. Трошки сухих трісочок, мало тонких полін, добре хай прогорить і можна засипати вугіллям. Але помаленьку, спочатку тонким шаром, щоб воно добре розгоралося й не потухло.

Одне з головних правил: температура має бути високою, щоб на поверхні шматків нашого шашлика майже відразу закрилися пори, залишався сік, який би кипів і готував наше м’ясо, так би мовити, зсередини. Правильний шашлик має бути з рум’яною кірочкою, м’яким і соковитим всередині й просто танути в роті.

Вугілля має бути не яскраво-червоним, а сірим, як би покрите сивиною.

Температура має бути такою, щоб на висоті, на якій буде знаходитись в процесі приготування наше м’ясо, ви змогли потримати долоню максимально пару секунд – порахуйте, наприклад, до трьох. Шампури мають бути на висоті 10-15 см від гарячого вугілля. Смажте шашлик приблизно 15-20 хвилин (більше не потрібно, якщо дотримуватись правильного температурного режиму) часто перекручуючи, щоб не пригорало. Відходити від мангалу категорично заборонено, а якщо кортить випити пива, чи ще чогось, то для цього є друзі, які з радістю вам його піднесуть. Тепер з’явились спеціальні термометри для м’яса.

 Температура готовності, наприклад, свинини має бути десь близько 70 градусів. А якщо термометра немає, то можете просто розрізати якийсь шматок й подивитись як він там всередині поживає. Сік, який буде виділятись, має бути прозоро-червоним. З часом Ви напрактикуєтесь і будете знімати шашлик із вогню саме в цю – найоптимальнішу мить, коли він вже готовий і ще не почав висихати.

Не бійтесь зняти м’ясо  трошки скоріше, коли здається, що воно, може й ще не готове. Температура буде ще якийсь час триматися і приготування буде продовжуватись, а сік хай краще виділиться в миску, а не на вогонь. Крім того не забувайте, що ми готуємо зі свіжого, молодого м’яса, в якості якого 100 % впевнені. Подавайте в якійсь великій мисці, пересипавши зеленою цибулькою або кільцями великої цибулі. Ну і не забувайте про салати й зелень – кращого до м’яса ще не придумали!

05.05.2016


Переглядів: 1254

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1198 від 11.12.2024p.
¤ 
Рівненський «Верес» обіграв «ЛНЗ»

Рівненський «Верес» обіграв «ЛНЗ»

Пропустивши першими, у Черкасах червоно-чорні здобули другу сезоні вольову перемогу. Тим самим «Верес» продовжив безпрограшну серію у сезоні до десяти поспіль матчів....

¤ 
Прості кроки до здоров’я серця і судин

Прості кроки до здоров’я серця і судин

Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертності, але прості зміни у способі життя можуть допомогти зберегти здоров’я серця та судин....

¤ 
Вдарила ножем брата: зловмисниці повідомили про підозру

Вдарила ножем брата: зловмисниці повідомили про підозру

Крім того, 27 листопада суд обрав їй запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту....

¤ 
Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно

Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно

На Рівненщині триває перевірка аптечних закладів на доступність. Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно....

¤ 
Центр Життєстійкості в Рівному – один із кращих в Україні

Центр Життєстійкості в Рівному – один із кращих в Україні

Сертифікат програми «Ти як?» отримала соціальна менеджерка рівненського Центру Життєстійкості Олена Хомич під час форуму «Стійкість людини – стійкість системи», що пройшов у Києві....

¤ 
У Рівному роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди

У Рівному роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди

Ініціатива стартує в День Святого Миколая – 6 грудня, поблизу кінопалацу «Україна»....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22444)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18405)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15442)
• Допомога під час карантину [967] (15413)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15156)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15021)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14957)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14908)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14884)
• Живи до ста! [965] (14826)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14786)
• Бюджет і ми… [965] (14764)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14640)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14604)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14489)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14431)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14079)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14051)

ТОП-15 свіжого номера:

• Акріс Агро (група AST) привітала дітей зі Святим Миколаєм (286)
• У Рівному роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди (259)
• Віталій Кличко зустрівся з канцлером Шольцем: «Єдиною реальною гарантією безпеки України є її членство в НАТО» (98)
• Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно (89)
• Центр Життєстійкості в Рівному – один із кращих в Україні (87)
• Прості кроки до здоров’я серця і судин (86)
• Вдарила ножем брата: зловмисниці повідомили про підозру (85)
• Рівненський «Верес» обіграв «ЛНЗ» (84)
• За добу – понад 2,5 мільйони заяв на отримання президентської тисячі (83)
• Торт для Купідона (82)
• Для чого тримати вівсянку в холодильнику? (82)
• «Верес» продовжив безпрограшну серію до 10 матчів поспіль (81)
• Запіканка з капусти (80)
• Нещасливий день (79)
• Кожен третій автобус у Рівному пристосований для перевезення осіб з інвалідністю (78)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"