У Рівному з’явилися їстівні каштани, привезені із Закарпаття. Їх можна купити на ринку за сім гривень (1 кг). Місцеві гурмани купують “кавказький хліб” кілограмами. Що вони з ним роблять, дізнавалася кореспондент “Рівне-Ракурсу”.
- А ви спробуйте-спробуйте, - знявши шкірку з невеличкого коричневого плода, пропонує мені рівненський гурман Сергій КРИГЕР, додавши, що його не тільки їдять сирим, але й смажать. - Роблять надріз на плодах і кладуть на сковороду, продовжує. - Навіть олії не потрібно додавати під час смаження. Вони дуже гарно смакують до пива. Я ще й плов з каштанами готую, фарширую ними птицю.
- Лідером споживання каштанів залишається Франція, - інформує рівнянин. - Там пропонується великий вибір страв із цих плодів - тістечка, круасани, печиво, навіть каву з каштанів роблять.
Доки ми розмовляли, до нас підійшла пенсіонерка (Сергій Кригер торгує на базарі каштанами), скоса глянула на плоди і, перепитавши кілька разів, чи справді це їдять, з якоюсь недовірою купила кілограм.
- Українці ще не звикли до їстівних каштанів і купують, переважно, з цікавості. Без питань кілограмами беруть каштани грузини, кавказці - ці плоди є важливою складовою їхніх національних страв.
- А чи можна їстівні каштани вирощувати у нас, щоб не привозити їх із Закарпаття?
- Я б сказав, що не тільки можна, але й треба. Я ось посадив біля будинку кілька дерев. У Рівному в парку ім.Шевченка росте два таких дерева. Правда, минулої зими вони трохи підмерзли і не дали щедрого врожаю.
- Науковці довели цілющу та поживну силу каштанів: плоди містять багато білків, значну кількість клітковини і глюкози, - продовжує чоловік. - За вмістом білків каштани можна прирівняти до м’ясних продуктів.
Доки ми розмовляли, до прилавка підійшов чорнявий чоловік кавказької національності і зі словами: ”Дарагой, зваж-ка мнє пять кілограма”, - наставив торбину і, посміхаючись, додав: “Курицу сєводня будєм фаршировать”.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |