«Вперше в рамках Інфотуру досліджувати довелося сало, м’ясо, хрін, сіль, лікарські трави й тютюн. Не обійшлося, звісно, й без вже звичних для нас: городини, фруктів, ягід та молока. Все ж найбільше нас порадувала мешканка Сарн Валентина, котра принесла на дослідження два ящика з продуктами харчування та особистими речами», – зазначає експерт.
За результатами вимірів, вміст радіонуклідів у принесених на перевірку зразках, не перевищував норму. Все ж, зі слів Ірини Полякової, був дещо завищений рівень радіонуклідів у свіжій чорниці:
«Ягоду приніс на перевірку чоловік, сказав, що придбав на продуктовому ринку. Одержавши результати досліджень, поніс чорницю повертати продавчині. Зауважив, що в нього маленька дитина, ризикувати здоров’ям якої він не хоче».
Також, Ірина Полякова додає, що в Сарнах на перевірку приносили землю, тару з якою дозиметристи на більш детальну перевірку забрали до Києва. Результати будуть повідомленні замовнику після завершення Інфотуру.
«Крім того, в місті було багато бажаючих перевірити, чи немає у них радіонуклідів у внутрішніх органах та тканинах. На жаль, таких досліджень ми не проводили, адже не мали при собі необхідного обладнання», – розповіла науковець.
Дозиметрист ДНТЦ ЯРБ Олександра Слепченко поділилася результатами досліджень на місцевому ринку та у дитсадку.
«З автомобілем радіаційної розвідки RANIDSONNI ми відвідали Сарненське лісове господарство, дитячий садочок №3, дитячий ігровий майданчик на вулиці Соборній,17, Сарненську дільницю водопостачання та центральний продуктовий ринок. На території лісгоспу зафіксована максимальна потужність дози – 0,12 мікрозівертів на годину; на території дитячого садочка – 0,09; на території дитячого майданчику та дільниці водопосчтачання – від 0,06 до 0,12; на ринку – від 0,06 до 0,12. Як бачите, радіаційний фон досліджених об’єктів перебуває в межах норми», – підсумувала експерт.