«На Рівненщині триває підготовка до опалювального сезону
Комунальники лагодять, оновлюють та перевіряють стан усіх об’єктів, які постачатимуть взимку тепло. Особливу увагу приділяють житловій сфері, лікарням, школам та дитячим садочкам.
Про це повідомили в департаменті ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА.
«До 1 жовтня вся інфраструктура має бути повністю готова до морозів. Відповідальність за це несуть керівники міст та районів. Нині в області перевіряють стан обладнання в котельнях, теплові мережі та пункти. В цілому можна сказати, що область готова до зими вже на 81 відсоток», - розповіли в департаменті.
Також комунальники готують до морозів й водопровідне господарство. Нині ремонтують насосні станції, очисні споруди та мережі.
Аби мешканці багатоповерхівок почувалися комфортно, у будинках ремонтують покрівлі, промивають опалювальні системи.
Опалювальний сезон стартуватиме, коли температура повітря не перевищуватиме 8 градусів протягом трьох діб.»
Ну що тут можна сказати? Вже майже двадцять шість років Україна незалежна, а в нас чомусь настання зими є чимось надзвичайним, і підготовка до опалювального періоду подається ледве не як подвиг. В реальності все банально і просто. Сьогодні галузь житлово – комунальних послуг такий самий бізнес, як і торгівля продуктами харчування. Ніхто ж у владі не опікується асортиментом продуктів у супермаркетах, адже цим займаються працівники магазинів. Якщо вони будуть погано працювати, їх звільнять. Просто, ефективно і не вимагає втручання, наприклад, якогось управління торгівлі адміністрації. Така ж ситуація і з підготовкою до зими. Тепло це послуга, за яку сплачують споживачі, і тому забезпечити безперебійну доставку цього ж самого тепла до споживача обов’язок підприємства. Ніякої ролі держави в цьому процесі, крім затвердження тарифів на послуги та відшкодування підприємствам пільг, немає. Якщо той чи інший орган місцевого самоврядування хоче допомогти своїм комунальним підприємствам, то для цього є місцеві бюджети. В чому ж роль адміністрацій? Це питання, на яке за усі роки Незалежності відповіді так і не знайшлося. В старій радянській системі облвиконкоми та обкоми партії керували всім, і на це мали практично необмежену владу та ресурси. Сьогодні ані першого, ані другого обласні державні адміністрації майже не мають, але від цього кількість чиновників не зменшилась. При цьому спостерігається постійне дублювання функцій рад і адміністрацій. Цікаво чи є це ще хоча б в одній європейській країні?