Як пояснив начальник житлово-комунального господарства Ілля Онисько, діючі тарифи на водовідведення та водопостачання, що введені в дію з 6 травня 2017 року, не покривають витрати комунального підприємства. Якщо ж не змінити вартість послуг, то Дубноводоканал стане збитковим. У тарифи на послуги КП закладені 12 показників, але їх підвищують у зв’язку з збільшенням ціни на електроенергію, збільшенням витрат на оплату праці (через збільшення прожиткового мінімуму), збільшенням витрат на паливно-мастильні матеріали та зростанням податків і зборів.
Та члени виконкому вирішили порівняти тарифи на водопостачання та водовідведення з іншими містами Рівненщини і почути, що зробило саме ж підприємство для мінімізації втрат, яку оптимізацію проводить тощо. Спілкування присутніх наскільки було жвавим, що начальнику Дубноводоканалу не вдавалось слова вставити. Все ж Сергій Кирчук розповів про заходи оптимізації, зокрема заміну труб, оновлення економного обладнання, приміром, насоса, який споживає менше електроенергії на 7кВт за год. А ще про рейди, виявлення незаконних врізок фізичними особами. Підприємство виграло позов проти Звірогосподарства на суму 97 тис. грн.. за незаконні врізки, що підтвердилось у судах трьох інстанцій. Колишній керівник цього КП Валерій Олійник пропонував щоразу перед підвищенням тарифів Дубноводоканалу та Дубнокомуненергії проводити енерго та господарський аудит і сильніше контролювати несанкціоноване втручання у мережу. Чоловік також розповів, що щомісяця юридичні особи крадуть по 800 м.кб. води за добу, але його ж колеги поцікавились фактами. Суть дискусії не розуміла Ольга Ляшенко.
«Всі члени виконкому знають, що вода у Дубні – найкраща. То чому і про що ми дискутуємо? Якщо ми хочемо, щоб підприємство не було збитковим і є питання по зміні тарифів і збільшення по тій чи іншій статі витрат, то давайте обговорювати реально» – зазначила заступник міського голови.
Члени виконкому дослухались до чиновниці і перейшли до голосування. Проект рішення підтримали 15 присутніх, 2 були проти та 4 утримались. Таким чином з березня дубенчанам за централізоване водопостачання доведеться платити 8,90 грн./м.куб. та 10,74 грн./м. куб. за централізоване водовідведення проти 7,55 грн. та 9,01 грн. відповідно. Мешканці будинків з використанням внутрішньобудинкових систем, тобто будинків, де дві і більше квартир, платитимуть за централізоване постачання холодної води 9,02 грн. за 1 м.кб. і 10,87 грн. за 1 куб централізованого водовідведення. До цього було 8,05 грн. та 9,61 грн.
Тарифи вступлять в дію через 15 днів з дня офіційного оприлюднення рішення в ЗМІ, тобто з березня місяця.