Центр уклав договір з Національною службою здоров’я України, тож отримує фінансування за новою моделлю, відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів. На сьогодні 60% жителів Здолбунівського району заключили угоди з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами.
«Від НСЗУ на фінансування потреб районного ЦПМСД ми отримали 2 млн. 100 тисяч грн. А рік тому медичної субвенції було вдвічі менше, ледве вистачало на зарплату. Завдяки принципу «гроші ходять за пацієнтом», нам вдалося суттєво збільшити дохід медиків. Якщо раніше лікарі отримували 7-8 тисяч гривень, то сьогодні це вже 15-16 тисяч. Зарплати зросли і у медсестер».
Троє лікарів ПМСД уклали максимальну кількість декларацій, восьмеро наближаються до цього результату.
Як розповів головний лікар, аби люди відчули ефект від медичної реформи, в заклад також закупили устаткування для амбулаторій на 100 тисяч гривень.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко подякувала головному лікарю за ефективну роботу та закликала решту керівників закладів не затягувати з медреформою, адже у 2019 році заклади первинної ланки медичної допомоги на 100% мають перейти на договори зі Національною службою здоров’я України.