№900 від 14.02.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Енергомодернізація ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ»: Орієнтир – висока енергоефективністьДосвід провідних країн Європейського Союзу свідчить про потенціал енергозбереження будівель від 40% до 70%Питання енергоефективності та енергозбереження й досі не втрачає актуальності для України. За експертними оцінками, в державі бюджетні будівлі споживають теплової енергії від 130 до 250 кВт-год/кв.м, тоді як у країнах Європейського Союзу цей показник значно нижчий і становить від 50 до 80 кВт-год/кв.м. Причинами такого високого рівня споживання енергії в будівлях в Україні є як недоліки при їх проектуванні, так і фізичне їхнє старіння, а ще невміння економити. Енергетичний менеджмент у Рівному можна порівняти з практикою багатьох європейських міст– Завдяки вірній енергетичній політиці міської влади та готовності до змін, впродовж останніх чотирьох років у Рівному проводиться муніципальний енергетичний менеджмент, рівень якого можна порівняти з практикою багатьох європейських міст, – зазначила голова правління ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» Ніна ВЕСЕЛЬСЬКА. – Енергетичний менеджмент – це організаційний процес моніторингу, контролю та оптимізації використання енергії. Одним з основних чинників енергетичного менеджменту є щоденний моніторинг споживання енергоносіїв в будівлях бюджетної сфери міста, який проводиться з січня 2015 року. Такий моніторинг проводиться в 144 бюджетних установах міста – всього 248 будівель. На підставі даних щоденного моніторингу споживання енергоносіїв проведено аналіз їх споживання за 2015-2018 роки, порівняно з обсягами споживання 2014 року (до запровадження моніторингу). В результаті запровадження щоденного контролю споживання енергоносіїв загалом по управліннях виконкому Рівненської міської ради досягнуто економії у порівнянні з 2014 роком: 2015 рік: вода холодна – 13,9% або 37,5 тис. куб. м; газ природний – 10% або 21,1 тис. куб. м. 2016 рік: вода холодна – 9,6 % або 25,9 тис. куб. м. 2017 рік: вода холодна – 11,5% або на 30,9 тис. куб. м; газ природний – 1,9% або на 3,9 тис. куб. м, теплова енергія – 1,0% або 0,38 тис. Гкал. 2018 рік: вода холодна – 17,3 % або на 46,6 тис. куб. м; газ природний – 2,7% або на 5,79 тис. куб. м; теплова енергія – 3,6 % або на 1,4 тис. Гкал. Економія бюджетних коштів з початку запровадження енергоменеджменту міста становить 8600,6 тис. грн, в т.ч. по холодній воді – 2113,5 тис. грн, по тепловій енергії – 6402,6 тис. грн. На виконання доручення міського голови, ще більш посилено контроль за споживанням енергоносіїв бюджетними установами міста з початку опалювального сезону 22 жовтня 2018 року, в т.ч. в період канікул у школах управління освіти. Завдяки цьому тільки загальноосвітніми школами міста в 2018 році, порівняно з 2017-им, споживання теплової енергії зменшилося на 961,5 Гкал (6,4%), у грошовому еквіваленті – близько 2142,0 тис. грн, в т.ч. в грудні 2018-го, порівняно з груднем 2017-го, споживання зменшилося на 210,5 Гкал (7,7%), у грошовому еквіваленті – майже 469,0 тис. грн.
Розвивається міжнародна співпраця відділу енергоменеджменту ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ»Зі слів Ніни Весельської, динамічно розвивається міжнародна співпраця відділу енергоменеджменту ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ», зокрема в рамках проекту Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО «Впровадження енергозбереження в трьох школах та системи енергоменеджменту в установах міста Рівне». Капітальний ремонт з утепленням уже проведено в ЗОШ № 27 та ЗОШ № 18, а цьогоріч подібні роботи будуть виконані і в ЗОШ № 26. Після завершення проекту, економія теплової енергії в ЗОШ № 27 за 2018 рік склала 380 Гкал (35,6%), що в грошовому еквіваленті становить близько 846,5 тис. грн; в ЗОШ № 18 - 114 Гкал (27,5%) або 253,9 тис. грн. Відповідно до Угоди про позику, відділом енергоменеджменту щорічно надається Звіт про стан довкілля протягом терміну її дії. Моніторинг споживання енергоносіїв дає можливість визначати найбільш енергозатратні будівлі з розрахунку споживання енергоносіїв на 1 кв. м опалюваної площі. Наразі підготовлено перелік найбільш енергозатратних будівель бюджетної сфери міста (20 установ) з метою подальшої співпраці з НЕФКО для впровадження енергоефективних заходів. Головна мета – економія коштів за рахунок підвищення ефективності їх використання – На сьогоднішній день енергозбереження стало невід’ємною складовою державної політики України, тому одним із основних напрямів удосконалення системи енергозабезпечення є підвищення ефективності використання палива та енергії, – вважає виконавчий директор ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» Віктор НЕЧИПОРИК. – Одним з перших кроків на шляху ефективного контролю витрат енергії та впровадження енергозберігаючих заходів є енергетичний аудит – вид діяльності, спрямований на зменшення споживання енергетичних ресурсів та як наслідок, економію коштів за рахунок підвищення ефективності їх використання ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» пропонує весь спектр послуг в області енергетичного обстеження. Насамперед, це визначення джерел нераціональних енергозатрат, класу енергетичної ефективності об’єкта, потенціалу енергозбереження та розробка енергоефективних заходів, оптимізація енергоспоживання і підвищення рівня енергоефективності об’єкта, заощадження коштів на оплату за енергоносії, покращення мікроклімату та теплового комфорту в приміщеннях, скорочення викидів СО2 в атмосферне повітря. Склад робіт умовно можна поділити на чотири етапи: обстеження і збір вихідних даних, обробка й аналіз, розробка енергозберігаючих заходів, техніко-економічне обґрунтування запропонованих заходів. Для проведення енергетичного аудиту використовується сучасне сертифіковане обладнання та прилади, за допомогою яких визначаються не тільки характеристики окремих приміщень, але і дані про роботу інженерних комунікацій. З 2012-го по 2018 рік було виконано 61 енергетичний аудит у Рівненській, Волинській, Львівській, Миколаївській та Одеській областях. Основними об’єктами енергоаудитів виступали будівлі дошкільних та навчальних закладів, медичні заклади, адміністративні та громадські будівлі.
«ЕСКО-РІВНЕ» експлуатує п’ять газових котелень з новітнім енергоефективним обладнаннямЗі слів Віктора Нечипорика, спеціалісти ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» мають профільну вищу освіту та свідоцтво на право здійснення енергоаудиторської діяльності на території України. Постійно проходять додаткові навчання з підвищення кваліфікації за спеціальністю «Енергетичний менеджмент» та «Енергетичний аудит». Так, на підставі Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», постанови Кабінету Міністрів України № 605 від 26 липня 2018 року «Про затвердження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» 29 січня 2019 року енергоаудитори компанії пройшли навчання та отримали кваліфікаційний атестат на право проводити сертифікацію енергетичної ефективності будівель. – Крім того, – зауважив Віктор Володимирович, – у рамках Пілотного інноваційного проекту «Пом’якшення зміни клімату в Україні шляхом підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання» за підтримки Глобального екологічного фонду та програми розвитку ООН в Україні, який впроваджувався в місті Рівне з 2003-го по 2009 рік, для покращення мікроклімату будівель та оптимізації споживання теплової енергії, було змонтовано п’ять газових котелень з новітнім високоенергоефективним обладнанням, які наразі експлуатує ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ». А саме: котельня Центральної міської лікарні, Дитячої міської лікарні, Гуманітарної гімназії, НВК № 17 та дахова котельня по вул. Богоявленська, 26-б. Також у рамках другої фази проекту ПРООН прокладено 4852,3 м.п. теплової мережі зі сталевих трубопроводів, теплоізольованих пінополіуретаном в поліетиленовій та оцинкованій спірально-навивній оболонці діаметром від 219 до 377 мм. Це дозволяє експлуатуючій організації зекономити теплової енергії – понад 600 Гкал в рік, зменшити викиди СО2 більше 100 тонн в рік.
ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ»
Коментарі (0):
|
© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |