Нині у регіоні саме малий та середній бізнес є основним роботодавцем та виробничником. Підприємці виробляють понад 85 відсотків від усієї продукції в області.
Про це повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко на колегії.
«90 відсотків усіх зайнятих працює на підприємствах регіону. Враховуючи це, діє обласна програма розвитку малого та середнього підприємництва, завдяки якій частково відшкодовують бізнесменам відсотки за кредитами на власну справу», - зазначив Ігор Тимошенко.
Торік підтримку отримали 11 проектів у сумі понад 300 тис.грн. Цього року для підприємців передбачили ще більше – 800 тисяч грн. Вже 23 підприємства звернулося за фінансовою підтримкою. Це проекти у сферах сільського господарства, деревообробки, виробництва будівельних матеріалів, іграшок, харчової промисловості, транспорту і торгівлі.
«Увага до проблем бізнесу, створення сприятливих умов для започаткування та ведення власної справи є одними із важливих завдань влади області усіх рівнів. Сподіваюсь, що позитивний досвід такої підтримки бізнесу буде поширено в районах та містах області. Подібна програма починає діяти в обласному центрі», - зауважив заступник голови.
І додав, що АПК області не є виключенням. Успіхи в галузі значною мірою пов‘язані із системною державною підтримкою, передусім фінансовою.
«У поточному році вже видано 16 аграрних розписок на суму 189 млн. грн., що на 66 млн. грн. більше ніж за весь 2018 рік. Окремим сільгосппідприємствам Рівненщини компенсують частково компенсують вкладені кошти у будівництво сільгоспоб’єктів, або ж відшкодують відсотки за кредитами. Окрім того, і в обласному бюджеті на розвиток агропромислового комплексу у 2019 році передбачено 4,5 млн. грн.», - розповів Ігор Тимошенко.
І додав, що таких механізмів та форм державної підтримки значно більше. Тож наші сільгоспвиробники мають можливість до них долучитися.