Річ у тім, що по добрій народній традиції свято демократії (вибори) в нас проводяться з середини дев?яностих років минулого сторіччя в осінньо зимово весняний період (до Великодня). Пояснення такого феномена просте – для того, щоб якісно провести вибори потрібно, щоб максимальна кількість громадян сиділа вдома, а саме головне, щоб у виборчих комісій був кадровий резерв, який в основному складають працівник освітянської галузі. Як відомо в липні місяці ця категорія громадян відпочивають. Якщо в селах теоретично можна набрати необхідну кількість членів дільничих виборчих комісій то в містах, особливо великих це буде проблемою, бо за ті невеликі кошти, які платять за день сидіння на дільниці і ніч підрахунку голосів набрати в середині липня необхідну кількість членів ДВК буде ну дуже і дуже важко.
Однак це не найбільша складність нинішніх виборів. Сама серйозна проблема, яка є за шість з половиною тижнів до виборів це незрозумілість того, чи відбудуться самі вибори. Певні політичні сили та деякі потенційні кандидати - мажоритарники не мають впевненості, що 21 липня вибори відбудуться і тому поки, що не поспішають починати компанії.
Чому так може статися? На думку деяких експертів позачергові вибори в нинішніх умовах не вигідні впливовим політичним гравцям і мало того, вони є для них загрозою тому вони (вибори) мають серйозні шанси бути відмінені. Наскільки це може бути в реальності сказати важко, але факт залишається фактом – на початку червня йде доволі млява передвиборча компанія, навіть не сама компанія, а підготовка до неї. Якщо в найближчий тиждень ми не побачимо кардинальну зміну активності основних політичних гравців, то можна буде впевнено сказати – влітку виборів не буде. Хоча в нас можуть бути будь які несподіванки...