Отже, розмір застави в порівнянні з минулими виборами збільшився в сорок разів. Для обласних організацій політичних партій, які захочуть позмагатися за депутатські мандати в нашій обласній раді, потрібно буде викласти у вигляді застави два мільйони триста тисяч гривень. Звісно, якщо кандидати від партійної організації потраплять до обласного парламенту, гроші осередку повернуть, а якщо ж не потраплять, плакали партійні кошти.
Не менш затратною стане участь у міських перегонах. За інформацією руху ЧЕСНО, міські осередки політичних партій на виборах до Рівненської міської ради змушені будуть ризикнути сумою в 321 тисячу гривень. Враховуючи, що провести більше двох десятків депутатів до міської ради від однієї політичної сили навряд чи реально, майбутнім кандидатам в депутати потрібно буде ризикнути як мінімум тисячею «зелених» і це без витрат на саму передвиборчу кампанію. Мало того, ті громадяни, які вирішать стати міським головою Рівного теж повинні підготуватись до того, що доведеться внести заставу у розмірі тих самих 321 тисячі гривень.
Можна було б згадати про Конституцію України, в якій написано, що всі громадяни мають рівні права і можуть балотуватись без обмежень, а внесення таких астрономічних застав є типовим обмеженням прав людей, тому що від участі у виборах «відсікається» значна частина громадян, у яких просто немає таких коштів, і таким чином створюється майновий ценз для народних обранців місцевого рівня. Сказати можна, а от змінити щось - навряд. На перший погляд, подібні заходи мають на меті зменшити кількість технічних кандидатів. Насправді, вони лише стрімко збільшать витрати на вибори, адже якщо партійна організація, або кандидат на посаду міського голови вирішать брати участь у виборах, вони будуть розуміти, що дешева передвиборча кампанія - це ризик не лише програти самі вибори, а й небезпека втратити заставу… Таким чином нас очікують дуже складні, й скоріше за все, дуже цікаві місцеві вибори…