Однак, карантин не вбив повністю ділове життя. Воно продовжується, хоча форми його змінюються. Так, замість кафе автор домовився про ділову зустріч біля продовольчого магазину. Було 9 годин ранку і я запропонував своєму співбесіднику випити по чашці кави. Зайшовши в магазин попросив продавчиню приготувати дві кави. Молода дівчина за прилавком радісно повідомила: «Ми каву не робимо, карантин». Тут я не витримав і запитав: «А горілкою ви торгуєте?». «Звісно, вам яку. В нас і стаканчики є. А до горілки ще й печиво і тістечка, посуд одноразовий».
Пропозиція розпочати робочий день із розпиття горілки на лавочці біля магазину була найдивнішою за багато років. Не витримав і запитав дівчину, невже я схожий на людину, яка починає напиватися з ранку. Продавчиня зашарілась і якось невпевнено відповіла: «Звісно ні, але ж карантин і людям якось треба проводити внутрішню дезінфекцію»…
Поки я без кави спілкувався зі своїм співрозмовником, з магазину вийшла пара – охайно вдягнені середніх років чоловік і жінка. На вигляд – підприємці, або офісні працівники, можливо викладачі. Присіли на лавочку. Поставили перед собою невеличку пляшку горілки, стаканчики, тістечка придбанні в магазині, де я не зміг купити каву, і почали снідати… Набагато більше цим людям пасувало б снідати десь в кафе круасанами та капучино, але сьогодні ось так…
На жаль, ступінь алкоголізації населення за останні тижні зросла, і зросла суттєво. Наскільки це небезпечно, автор попросив розповісти знайомого лікаря нарколога.
– Так, п?ють сьогодні більше ніж ще два місяці тому. На жаль. Однак, алкоголь є звичним антидепресантом для наших людей. Сьогодні тільки в Рівному вдома без роботи сидять добра сотня тисяч людей, при цьому у багатьох з них є всі шанси ніколи на цю роботу не вийти. Це стрес і він буде посилюватись. Звісно, вживання алкоголю ніякі проблеми не вирішить, однак страх він зменшує. До речі, бояться і ті люди, що сьогодні працюють. Вони не мають впевненості в майбутньому, і до того ж усі бояться коронавірусу. Що з цим робити? Краще всього «взяти себе в руки» і зрозуміти – карантин закінчиться, криза теж, а от згубна звичка починати свій день з чарки – ні. Принаймні не у всіх.
Проблема алкоголізму стає все більш гострою і прогнозую, що рівень пияцтва в нашій країні буде зростати і надалі. Алкоголізм – хвороба соціальна, тому лише силами одних медиків її не вирішити. А вирішувати доведеться. При цьому банальна заборона на продаж алкоголю в наш час інтернету нічого не дасть. Потрібно надати людям можливість працювати і відпочивати, в них повинно бути розуміння, що вони потрібні державі, суспільству.