Особливо багато пирію буває в суниці. При сильному засміченні доводиться достроково ліквідувати грядки й пересаджувати розетки на нове місце.
Багато шкоди пирій приносить картоплі. Тому борються з ним на картоплі нещадно, підсапуючи та рихлячи міжряддя до повної перемоги.
Разюча живучість цього бур’яну підтримується величезною розмаїтістю. На городах зустрічається більше 60 видів пирію. І з цим бур’яном здавна воювали селяни.
Одним з найбільш оригінальних способів було виснаження бур’янів спеціальними гнітючими культурами. Зокрема, проти пирію використовували гарбузи. Якщо город заростав пирієм, то перший рік висівали на ньому тільки гарбузи, та погустіше. Високе, велике листя гарбуза відрізають цьому бур’яну доступ до світла. А коренева система гарбуза є настільки потужною, що без зусиль виграє боротьбу за живильні речовини. Тільки поливати його потрібно частіше.
Крім того гарбузи виділяють особливі речовини, що гнітять кореневища пирію. А якщо якийсь з гарбузів загнив – краще залишити його до весни або навіть закрити в ґрунт при перекопуванні. Гарбузи забезпечують фору своїм насінням при гнитті плодів, виділяючи речовини, що не дають рости бур’янам.
Хоча раціональніше пустити гарбуз на їжу, на соки, а бур’яни придавити спеціальними речовинами – гербіцидами. Шкода, що їхній вибір невеликий.
В основному продаються препарати на основі гліфосу. У їхньому числі – і найпоширеніший «Раундап». Ним обприскують бур’яни, що зійшли, до сходів. Тобто, якщо вилізли бур’яни, а культурні посіви ще не зійшли – ним можна спокійно працювати. У ґрунті «Раундап» не працює – убиває тільки того, кому впав на лист. Хоча найефективніша обробка проти пирію – восени, коли відтік живильних речовин іде в кореневища. Як би то не було, двосходові гербіциди найкраще працюють по молодим, ще слабким бур’янам. Дорослий бур’ян їм спалити набагато важче.
А є ще ґрунтові гербіциди. Це ті, які вносять у ґрунт. Вони створюють бар’єр, що вбиває всі бур’яни, котрі дають паростки або намагаються пробитися крізь шар ґрунту.
Ґрунтових гербіцидів багато, але вони не дозволені садівникам. І не тільки тому, що препарати токсичні. Ефективність ґрунтових гербіцидів нестійка за роками, значно знижується при посушливій погоді, надлишкових опадах і низькій температурі. Тому дотепер хімічні препарати – лише підмога в боротьбі з бур’янами. І від лопати та сапки поки нікуди не дінешся.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |