Сьогодні на перший план для більшості громадян виходять питання економічні і, як не дивно, політичні. Карантин показав, що рівень життя більшості громадян напряму залежить від дій влади. При цьому важливо розуміти, що сильна місцева влада (якщо діє в рамах Конституції та законів) спроможна здійснювати корекцію рішень влади центральної. Яскравим прикладом такої діяльності є рішення міської влади Черкас.
Це не дивно, адже за допомогою люди не їдуть в далеку столицю, а йдуть в сільраду, міськвиконком чи в районну та обласну раду. Це правильно. Не правильно те, що з більшості питань, які турбують людей, органи місцевого самоврядування нічого або майже нічого не можуть зробити.
Для того, аби більшість проблем українців вирішувалась на місцях, і була задумана реформа місцевого самоврядування (децентралізація). На жаль, вона зупинилась десь на половині шляху. Однак, саме карантин і ті проблеми, які він викликав, стануть стимулом для того, щоб цю другу половину шляху пройти. А зробити це доведеться, тому що сьогодні вже зрозуміло – на нас чекає важка криза, і не тільки економічна. Політична ситуація в країні сильно нагадує ту, що була на початку осені 2013 року. Здається все тихо, але ті, хто розбирався тоді в політичних процесах, були впевненні – треба чекати бурі на нашому політичному небосхилі. І тоді, і сьогодні економічна ситуація погіршувалась, дефіцит бюджету зростав, і жили ми від одного міжнародного кредиту до іншого кредиту… Що було далі всі ми дуже добре пам?ятаємо. Як не дивно, нинішній карантин поки що допомагає владі тримати ситуацію під контролем. Однак, історія з черкаськими рішеннями говорить про те, що ситуація починає загострюватись, а у центральної влади немає інших інструментів ніж силові, щоб невдоволення в регіонах гасити. Це погано. Хоча поки що ситуація стабільна, але починається передвиборча кампанія, а це вже серйозне випробування, враховуючи те, що від тих людей, які прийдуть у місцеву владу за підсумками місцевих виборів буде залежати дуже і дуже багато…