Так як пальне в нас здебільшого імпортне, така реакція ринку пального більш ніж дивна. Автор попросив прокоментувати ситуацію на ринку топменеджера однієї з великих мереж АЗС.
– Тут немає нічого дивного. Зростає на світових ринках вартість сирої нафти. А її ціна напряму впливає на вартість бензину та солярки. Можу сказати, що нинішнє подорожчання не останнє і за тиждень ми будемо мати підвищення ціни десь в межах двох гривень за літр.
Прогноз невеселий, особливо якщо врахувати той факт, що вартість пального напряму «включена» в цінники усіх харчів, від неї залежить вартість поїздок в громадському транспорті (за виключенням тролейбусів) та й вся економіка залежить від того, скільки коштує пальне.
Чому так сталось? Українська економіка традиційно споживає багато бензину та солярки. Автотранспорт в основній своїй масі старий і тому не економічний. У бізнесу хронічно не вистачає коштів на його заміну, дешевих автокредитів громадяни та бізнес за великим рахунком ніколи не бачили, тому старенькі машини наш реальний сектор економіки використовує до повного їх зносу. Так було завжди. Державної політики по стримуванню цін на пальне в нас теж дуже давно не було, хоча це роблять всі наші сусіди.
Потрібно просто зменшити податкове навантаження на продавців пального, і тоді ціни природним шляхом зменшаться. Взагалі ж, можна в теорії реанімувати хоча б пару вітчизняних нафтопереробних заводів, купувати за державні гроші сиру нафту (навесні минулого року вартість одного бареля опускалась нижче 10 доларів, сьогодні вартість бареля підходить до позначки 60 доларів) – потім продавати нафту вітчизняним НПЗ за цінами нижче ринкових і контролювати вартість готової продукції. Фантастика? Ні. Саме так роблять в більшості розвинених країнах світу, адже розуміють – для економіки важливо мати мінімальні ціни на пальне. На жаль, в нас очікувати чогось подібного не варто, і тому бізнес в нас чекає чергову битву з черговим ворогом – дорогим пальним.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |