Вода з гірчицею не шкодить не лише вашому здоров’ю, вона безпечна й для ваших грядок, куди ви її потім виливаєте. Це чудовий засіб від шкідників. Ні для кого не є секретом те, що гірчиця може чудово впоратися зі шкідниками саду та городу. За допомогою гірчичного порошку можна позбутися, наприклад, від слимаків, яких може бути особливо багато під час дощового літа. Ці жахливі черевоногі нападають на квіткові і садові рослини. Шкідництвом вони починають займатися з настання вечора і до самого ранку, а до півдня ховаються у густій траві або під дошками.
Доводиться готувати для них спеціальні пастки. Можна покласти дошку або копицю трави поруч з тими рослинами, які найбільше схильні до нападу слимаків, а потім присипати їх сухою гірчицею. Перевірено – загибель слимаків є неминучою.
До речі, порошок гірчиці діє знезаражувальним чином і на збудників деяких хвороб рослин. Його бактерицидні властивості вже давно доведені наукою.
Полив грядок гірчичним настоєм максимально псує життя буряковій блішці, хрестоцвітній блішці, цибулевій і морквяній мухам. Гірчичний настій готується просто: у 10 л треба розвести 1 склянку гірчичного порошку і настояти протягом двох годин. Цим засобом варто поливати буряк у проміжку від появи сходів до утворення четвертого-п’ятого справжнього листочка. Капусту, редис, редьку та інших капустяних родичів теж можна обприскувати тим самим настоєм, але необхідно додати у нього 1 ст. л. оцтової есенції.
Повторювати обробку варто у міру появи шкідників.
Гірчичний порошок і у саду є великим помічником. Його можна використовувати для обприскування чагарників і дерев від попелиць, плодожерок, вогнівкок, кліщів, пильщиків і мідяниць. Обробку необхідно проводити ретельно, не пропускаючи жодної гілочки, до квітнення, одразу після нього і потім кожні два тижні. Настій готується з розрахунку 100 г гірчиці на 10 л води. Настоюють його дві доби, проціджують і розводять удвічі водою.
Щоб не спровокувати появу опіків на листі, таку обробку краще не проводити під час сонячної погоди.
А посіяна у грядки гірчиця здатна відлякати дротяників і колорадських жуків. Тому радимо гірчицю сіяти між картопляними рядами. А ще краще використовувати гірчицю на городі у якості сидерата. Восени сіють насіння гірчиці одразу після збору врожаю на вільній ділянці городу, навесні це краще робити за місяць до посадки овочів.
Щоб посівна гірчиця принесла користь, а не перетворилася на повноцінний бур’ян, її необхідно скошувати до появи квіток, а ще краще до бутонізації, й одразу внести у ґрунт. У якості сидерата найбільше підходить гірчиця біла. До речі, вона удвічі ефективніша за гній. Протягом сезону цей сидерат забезпечує найвищу мікробіологічну активність ґрунту, забезпечуючи його поживними речовинами. Витрата на одну сотку – 250 г насіння.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |