Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1015 від 13.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Квітень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

«Суд у смартфоні»: що це і навіщо потрібно?

«Суд у смартфоні»: що це і навіщо потрібно?

Україна поступово стає цифровою державою. З кожним роком з’являється все більше електронних документів та державних сервісів онлайн. Черговий крок до цифровізації – це електронне судочинство. Наприкінці квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який отримав неформальну назву «Про суд у смартфоні». Що він передбачає і коли запрацює, дізнавались наші експерти.

Суд без паперової тяганини

Найперше ухвалений закон зрівнює правовий статус паперових і електронних документів у кримінальному процесі. Документ дає старт поетапному впровадженню Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд». Має бути створено спеціальний додаток в рамках якого можна буде подавати, зберігати та обмінюватись матеріалами у судових процесах.

За новими правилами, суд зможе в електронному вигляді направляти сторонам судові виклики та повідомлення, а також рішення у справі. Сторони зможуть дистанційно ознайомлюватися з матеріалами, сплачувати судові збори, подавати апеляційні, касаційні скарги.

На думку авторів закону, така електронна система має значно полегшити взаємодію суду та сторін обвинувачення і захисту. За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, цифровізація усуне суперечки між захистом і звинуваченням з приводу того, у кого знаходяться матеріали кримінального провадження, і порядку ознайомлення з ними.

«Про «війни» між окремими судами та органами досудового розслідування з приводу того, хто кому має передати матеріали справи, в Україні чув, напевно, кожен. Це і витрата часу прокурорів, слідчих та працівників органів дізнання на приймання та передачу справ, а також на очікування у чергах та приймальнях. Це і зловживання з наданням і отриманням матеріалів провадження для ознайомлення», – пояснює міністр.

Крім того, закон передбачає, що учасники процесу зможуть брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференцій. За заявою будь-кого з учасників справи або за ініціативою суду можна буде фіксувати засідання на камеру.

Представник Президента в Конституційному суді Федір Веніславський звертає увагу на антикорупційну складову закону: «Це зникнення корупційних ризиків в спілкуванні з судом, коли людина спілкується дистанційно, то мінімізується фактор особистого контакту між зацікавленою стороною і співробітником суду, мінімізуються можливості для домовленостей».

Не нова, але корисна ідея

Експерти погоджуються, що електронний документообіг у судових процесах – це дуже позитивна ідея, як і ухвалення закону, який дозволить повноцінно запустити систему. При цьому «суд в смартфоні» не є новою ідеєю. Закон прописує поетапне впровадження давно винайденого «електронного суду». Справа в тому, що з 2018 року в Україні в тестовому режимі вже працює платформа «Електронний суд», яка є складовою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. На цьому сайті є багато анонсованих нововведень «суду в смартфоні».

За словами експерта з питань правової політики Максима Костецького, вже зараз учасники судових процесів спрямовують документи електронним способом, а судові повістки надсилають повідомленнями чи на електронну пошту, за необхідності використовують відеоконференції. Головна відмінність, що тепер це все регулюватиметься окремим законом, а також з’явиться додаток.

Заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький пояснює: «Буде розроблений мобільний додаток до «Електронного суду», який можна буде скачати у смартфон. Також нині є проблеми у правовому забезпеченні функціонування платформи. Ми хочемо їх усунути».

І справді, за словами адвоката Володимира Пищиди, зараз система працює недосконало і часто навіть ускладнює процес: «Коли подається судова заява в електронному вигляді, вона довго залишається без руху, судді посилаються на абсурдні норми і не приймають документи в електронному вигляді, доводиться робити все повторно ще й на папері».

Після набуття новим законом чинності таких ситуацій вже бути не повинно. Суди будуть зобов’язані визнавати електронні документи, а сторони зможуть не витрачатися на зайві папери.

Центр громадського моніторингу та контролю

13.05.2021


Переглядів: 1635

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 28.04.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....

¤ 
СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

Служба безпеки фіксує регулярні спроби ворога дестабілізувати ситуацію всередині України, зокрема напередодні та під час великих релігійних свят, таких як Великдень. Попри заяви країни-агресора про так зване «перемир’я», ворожі спецслужби не відмовляються від своїх планів, продовжують працювати проти України та вдаватися до інформаційно-психологічних спецоперацій, провокацій, терактів та диверсій.

...

¤ 
ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

Автопригода сталася вчора, 15 квітня, близько 20 години на вулиці Соборній.

...

¤ 
Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Програма «Доступні ліки» продовжує розширювати доступ до медикаментів для жителів області. Отримати необхідні препарати можна одразу у трьох форматах.

...





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (30044)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24838)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (24621)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (23979)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (23964)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (23833)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (23761)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (23594)
• Живи до ста! [965] (23448)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (23103)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (22745)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20612)
• Допомога під час карантину [967] (17562)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (17137)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16834)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16535)
• Бюджет і ми… [965] (16508)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (16260)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Українська команда» передала бійцям спецпідрозділу ГУР «Артан» чергову партію FPV-дронів (1937)
• Перший ювілей пастора з Рівного (1709)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (1654)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (1110)
• Яблучні млинці (930)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (823)
• «Українська команда» передала партію зарядних станцій батальйону «Волинь» Української добровольчої армії (718)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (687)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (624)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (622)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (552)
• Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості (525)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (521)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (507)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (495)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"