Палац Вітрів, або Хава-Махал, входить в палацовий комплекс махараджі Савай Пратап Сінгха, який правив цим регіоном Індії в кінці XVIII століття. З архітектурної точки зору ця будівля є по суті лише частиною величезного комплексу, і вона призначалася спеціально для численного гарему правителя.
Звідки палац отримав свою назву
Палац Вітрів названий так за свою унікальну конструкцію. Сотні вікон розташовані таким чином, що в приміщеннях палацу завжди присутній легкий вітерець, який дарує прохолоду. Це ретельно спланована вентиляційна система, яка вражає своєю досконалістю. І навіть коли на вулиці панує виснажлива спека, всередині палацу створюється комфортний мікроклімат. Всього таких вікон-отворів, багато з яких прикрашені кольоровими вітражами, в будівлі понад 950.
Історія виникнення палацу Вітрів
Історія споруди цього комплексу не менш цікава, ніж її унікальна архітектура. Сама будівля побудована з рожевого пісковика і має дуже мальовничий фасад. Спочатку палац був задуманий як храм на честь бога Крішни, і навіть його фасад був спроєктований з таким розрахунком, щоб він нагадував головний убір – вінець божества. Але згодом Савай Пратап Сінгх передумав, і було вирішено зробити це палацом для його прекрасних дружин.
Численні вікна виконували і чисто утилітарну функцію, а саме служили для огляду того, що відбувається на вулиці. Справа в тому, що дружинам правителів було заборонено показуватися на очі стороннім людям, і за легендою, кожна з дружин махараджі сідала навпроти вікна і спостерігала за зовнішнім світом.
Крім унікальної системи вентиляції, Палац Вітрів має і ще одну архітектурну відмінність: в ньому немає сходів в їх класичному розумінні. Будівля складається з 5 рівнів-поверхів, переміщення між якими здійснюються по спеціальних пологих переходах.
Сьогодні колишній гарем махараджі відкритий для відвідування і є туристичною родзинкою штату Джайпур. Крім унікального палацу, тут розташовуються музеї та численні сувенірні крамнички.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |