Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1033 від 17.09.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Кілька способів збереження петунії до настання весни

Кілька способів збереження петунії до настання весни

Зовсім не обов’язково вирощувати петунію один рік, а з настанням весни знову починати метушню з насінням. Є не менше двох відмінних способів збереження петунії взимку за домашніх умов. Причому підійдуть вони й жителям приватних будинків, і власникам квартир.

Важливо пам’ятати, що петунії досить чутливі до похолодання, тому затягувати з порятунком не варто – перший серйозний заморозок здатен знищити усі ваші надії. Щоб переселення петунії на зиму додому відбулося успішно, у середній смузі здійснюйте усі роботи не пізніше, ніж наприкінці вересня, а у інших регіонах, орієнтуючись на прогноз погоди і кліматичні особливості.

Посадка петунії на зиму у горщик

Найпростіший спосіб зберегти петунію взимку за домашніх умов – пересадка у горщик. Це можна здійснити і з квіткою, що росте у відкритому ґрунті, і з тією, що зростала у кашпо або вуличному горщику. Головне, почати підготовку петунії до зимівлі до похолодання.

Прибирати на зиму у будинок варто ті кущі петуній, які не дають насіння або не зберігають декоративних ознак у дочірніх рослин. Це, зазвичай, гібриди F1, наприклад, сурфінії, супетунії і т.д. Також це підійде жителям регіонів, де петунія просто не встигає дати насіння через дуже коротке літо.

Щоб занести петунію на зиму додому, викопайте її з невеликою грудкою землі, попередньо обрізавши пагони. Довжина батогів на петунії має бути не більшою за 10-15 см – у такий спосіб вона легше перенесе пересадку.

Підготуйте для кожної квітки горщик з об’ємом у 2,5-3 л, насипте на його дно шар дренажу (керамзиту, дрібного гравію, битої цегли або пінопласту). Ґрунтосуміш приготуйте поживну, змішавши для цього магазинний ґрунт для квітів і заздалегідь знезаражену землю з грядок. Пересадку проводьте швидко, не даючи земляній грудці пересохнути.

Якщо ви вирощували петунію у горщику або підвісному кашпо, пересаджувати її у іншу ємність не потрібно. Достатньо вкоротити пагони до 10-15 см і віднести рослину у будинок. Через 2-3 місяці (орієнтовно після Нового року) обережно видаліть з горщика верхній шар ґрунту (2-3 см). На його місце насипте свіжу родючу землю.

Живцювання петунії на зиму

Якщо якийсь кущ петунії здався вам особливо привабливим, наприкінці сезону можна подумати не лише про його збереження, але й про розмноження. Простіше і надійніше зробити це живцюванням. Не знаєте, як живцювати петунію на зиму? Повірте, цей процес нічим не відрізняється від стандартного і є дуже простим.

Достатньо обрати на улюбленому кущі десяток сильних гілочок і нарізати їх на живці завдовжки у 10-12 см. З кожного потрібно видалити 2-3 пари нижніх листочків, а верхню пару (якщо вона дуже великого розміру) обрізати наполовину, щоб скоротити випаровування вологи. На живці має залишитися хоча б 1 пара міжвузлів, тому занадто коротко нарізати не варто – у гонитві за кількістю можна упустити якість живців.

Для вкорінення у ємність завглибшки у 10 см насипте пухкий субстрат, занурте у нього живці таким чином, щоб їх нижня частина на 2 см була у землі. Рясно зволожте землю, накрийте ємність кришкою або пакетом, щоб всередині весь час було волого, і відправте на вікно. Не забувайте щодня провітрювати свої міні-парники, щоб захистити живці від утворення гнилей і цвілі.

Через 7-14 днів на живцях почнуть відростати нові листочки, це означатиме, що процес вкорінення минув успішно. Парник можна відкрити, а маленькі рослини вирощувати, як звичайну розсаду – поливати, обприскувати, за необхідності підживлювати.

Приблизно через місяць (за утворення 5-6 листочків) кущики потрібно прищипнути, щоб зростали більш пишними. Після цього ви можете розсадити петунії у окремі ємності і у такому вигляді зберігати до нового сезону. Якщо спочатку парник був широким, пересадку робити необов’язково.

У квітні-травні підрослі кущі висаджують на постійне місце проживання. При цьому намагаються орієнтуватися не на стан самих рослин, а на прогноз погоди, адже петунія теплолюбна, і поворотний заморозок може звести нанівець усі ваші зимові зусилля.

Живцювати петунію можна не лише восени, але й навесні. Для цього молоді гілочки нарізають у березні з маточного куща, що перезимував. Обирають зелені пагони, які ще не стали твердими. У іншому ж усе роблять за вже відомою схемою.

Як зберегти петунію взимку

Однак підготовка не настільки складна, як збереження петунії взимку за домашніх умов. Щоб рослини не загинули і дожили до наступного сезону, вам доведеться забезпечити їм умови, які є не у кожному житлі.

Матковий кущ, який вже квітнув, ріс у відкритому ґрунті або горщику, необхідно зберігати у добре освітленому, дуже вологому і прохолодному приміщенні. Для гарного життя квітці необхідний хоча б 10-годинний світловий день, вологість повітря, яка не нижча за 80?%, і температура, що не перевищує 15° С.При цьому поливати петунію взимку потрібно не частіше 2-3 разів на місяць. Забезпечити такі умови можна на заскленій веранді або лоджії, або на підвіконні у нежитловому приміщенні.

Петунія збережеться і у більш теплих приміщеннях, але швидко почне зростати.

За умови зберігання петунії взимку у квартирі потрібно стежити хоча б за рівнем вологості і світла. Якщо повітря навколо рослини буде занадто сухим (а у нашому житлі воно зазвичай таким і є), спочатку почнуть сохнути листочки, потім гілки, а після цього загине весь кущ. Якщо ж спробувати зберегти петунію як кімнатну рослину, не занурюючи її у «режим очікування», слід заздалегідь запастися препаратами від борошнистої роси і павутинного кліща – вони уражають рослину у середині зими.

Вкорінена петунія, яка перенесла живцювання, зберігається набагато легше. Їй достатньо досвічування і регулярних поливів, тобто догляд відбувається, як за звичайною невибагливою кімнатною квіткою. Навіть проблеми у петунії взимку ті ж самі, що й у інших кімнатних рослин.

Вже у середині лютого молоді кущики петуній активно починають зростати і дають бутони. З цього моменту поливи збільшують, вводять підгодівлі комплексним квітковим добривом, кущі пересаджують у більші ємності. До висадки на постійне місце петунія може квітнути прямо у будинку.

Якщо кущ активно розрісся, а до теплого сезону ще далеко, можете знову наживцювати його, забезпечивши собі потрібну кількість посадкового матеріалу.

Якщо ви сумніваєтеся, чи будуть петунії зростати вдома взимку, ризикніть перевірити. У гіршому випадку ви переконаєтеся у неможливості цього і все одно встигнете посіяти петунії на розсаду, а у кращому будете забезпечені перевіреним посадковим матеріалом до початку нового сезону.

17.09.2021


Переглядів: 1038

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23339)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19281)
• Допомога під час карантину [967] (16410)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16175)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15906)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15798)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15752)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15722)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15716)
• Живи до ста! [965] (15601)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15552)
• Бюджет і ми… [965] (15482)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15419)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15385)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15203)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15161)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14990)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14858)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1192)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1155)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1107)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (947)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (324)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (318)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (303)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (302)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (239)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (165)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (148)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (135)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (134)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (122)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"