Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1051 від 20.01.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2023p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Грудень 2023p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс політики

В Україні можуть дозволити множинне громадянство

В Україні можуть дозволити множинне громадянство

Конституція України забороняє українцям мати будь-яке інше громадянство. Хоча нелегально паспорти інших держав мають і чиновники, і депутати. Тож законне подвійне громадянство було однією із передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. Видати українські паспорти діаспорі він пообіцяв одразу в день своєї інавгурації і незабаром подав відповідний законопроєкт до парламенту. Однак експерти розкритикували документ, і Верховна Рада його навіть не розглядала. У грудні 2021 року президент зробив другу спробу, зареєструвавши законопроєкт №6368. Що змінює цей документ і чи не суперечить Конституції України? Відповіді шукав Центр громадського моніторингу та контролю.

Президентський законопроєкт

Президентський законопроєкт вилучає норму з чинного законодавства про те, що добровільне набуття громадянства іноземної держави є підставою для втрати громадянства України. Під час послання до парламенту 1 грудня Володимир Зеленський заявив, що «вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою. Не просто людьми українського походження, а українського громадянства. Рівними українцями».

Згідно з документом, не можуть мати іншого громадянства, крім українського, офіційно визнані біженці чи отримувачі притулку в Україні, чинні та колишні військові-контрактники ЗСУ і Нацгвардії; особи, які мають посвідки на тимчасове проживання, мають значні заслуги перед Україною та інші категорії.

Законопроєкт передбачає, що умовою отримання українського паспорта є вихід із громадянства країни з переліку держав міграційного ризику (перелік таких країн формуватиме Кабінет міністрів України). Документ запроваджує декларацію про відмову від іноземного громадянства та визнання себе лише громадянином України.

Відповідно до проєкту, не можуть отримати українське громадянство особи, які вчинили злочин проти людства чи геноцид; засуджені в Україні за вчинення тяжкого/особливо тяжкого злочину; вчинили в іншій державі діяння, визнане законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

Окрім законопроєкту №6368, президент також зареєстрував низку пов’язаних документів, які забороняють особам із множинним громадянством брати участь у державному управлінні.

Переваги подвійного громадянства

Експерти, які підтримують президентський законопроєкт, вважають, що множинне громадянство має позитивні аспекти як для теперішніх громадян, так і для тих, хто хоче стати українцями. На їхню думку, множинне громадянство відкриває нові перспективи для навчання і пошуку роботи за кордоном, дозволяє вести міжнародний бізнес, дає більше можливостей для підприємницької діяльності та вільного пересування. Крім того, дозволяє трудовим мігрантам і діаспорі брати участь у політичному житті України, зокрема голосувати на виборах.

«Україна нарешті врегульовує питання з множинним громадянством, зокрема, буде видозмінена процедура, яка по суті дає можливість, в тому числі, українцям з діаспори отримувати громадянство України, не відмовляючись при цьому від іноземного», – зазначив депутат від «Слуги народу» Святослав Юраш.

Голова спілки українців у Португалії Павло Садоха в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив, що «українцю з двома паспортами легше стане займатися бізнесом або брати участь у місцевих виборах». Садоха вважає, що таким чином португальські українці зможуть допомагати Батьківщині, вибираючи прихильні до неї партії.

«Нарешті, «дозвіл» зберігати українське громадянство підсилює мотивацію не асимілюватися у країні проживання. Українці відчуватимуть себе потрібними Батьківщині», – зауважив Павло Садоха, але додав, що національні інтереси України повинні стояти на першому місці.

Ризики і небезпеки подвійних паспортів

Результати соціологічного дослідження фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології свідчать, що 48?% українців не підтримують ідею подвійного чи множинного громадянства в Україні. Тобто майже половина населення проти ініціативи президента.

Деякі експерти мають багато сумнівів щодо безпечності президентського законопроєкту і його відповідності Конституції. Наприкінці року 99 народних депутатів, зокрема з МФО «Розумна політика» та партії «Європейська солідарність», звернулися до Конституційного суду щодо роз’яснення поняття «єдиного громадянства».

Крім того, за словами експертів, у положеннях президентського законопроєкту є багато оціночних понять, які складно трактувати. Вони створюють невизначеність, якою можуть скористатися вороги держави.

Директор Інституту світової політики Євген Магда вважає ініціативу Зеленського «технологічною ідеєю», як отримати додаткові голоси українців з-за кордону. Таку ж думку мають інші політологи.

«Скоріше за все, у влади є надія на електронне голосування. Якщо електронне голосування буде проводитись за кордоном, воно буде менш контрольованим. Думаю, електронне голосування за рахунок збільшення кількості виборців та неконтрольованих голосів, ймовірно, за планами влади має допомогти їй залишатись «біля керма»», – вважає політтехнолог Андрій Бодров. У відповідь влада заявляє, що діаспора не зможе голосувати на виборах двох країн одночасно.

Наразі дискусія триває. Якщо парламент не збереться позачергово, то розглянути запропонований президентом документ депутати зможуть не раніше кінця січня.

20.01.2022Центр громадського моніторингу та контролю


Переглядів: 715

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1146 від 30.11.2023p.
¤ 
У який час краще приймати вітаміни – вони можуть бути ефективні в різні години

У який час краще приймати вітаміни – вони можуть бути ефективні в різні години

Різні вітаміни можуть по-різному засвоюватися в різний час доби. І саме від того, наскільки ви правильно їх приймаєте, може залежати їхня ефективність і, навіть, безпека для вашого здоров’я, про це розповіли експерти....

¤ 
Незаконно переправляли військовозобов’язаних через кордон

Незаконно переправляли військовозобов’язаних через кордон

Слідчі ВП № 6 (м. Здолбунів) Рівненського РУП у співпраці з співробітниками СБУ регіону, за процесуального керівництва Здолбунівської окружної прокуратури викрили 25-річного рівнянина та 27-річного жителя Рівненського району на організації незаконного переправлення чоловіків призовного віку до Молдови....

¤ 
1,2 проміле: ДТП за участі нетверезого водія

1,2 проміле: ДТП за участі нетверезого водія

В автопригоді постраждали четверо осіб, зокрема і сім’я з Вараша....

¤ 
На Рівненщині збільшать кількість ліків для пацієнтів з розсіяним склерозом

На Рівненщині збільшать кількість ліків для пацієнтів з розсіяним склерозом

На Рівненщині вдвічі збільшать кількість дороговартісних ліків для терапії пацієнтів з розсіяним склерозом. Це стало можливим завдяки підписанню меморандум про співпрацю з швейцарською фармацевтичною компанією «Рош Україна»....

¤ 
Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад вперше відбулося на Рівненщині

Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад вперше відбулося на Рівненщині

У Рівненській області 16 листопада відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України за участі заступника керівника Офісу глави держави, виконавчого секретаря президії Конгресу Олексія Кулеби....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (20272)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (16564)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (13916)
• Допомога під час карантину [967] (13800)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (13672)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (13444)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13337)
• Живи до ста! [965] (13324)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13303)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13257)
• Бюджет і ми… [965] (13231)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13182)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13085)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13015)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (12992)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (12974)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (12544)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (12544)

ТОП-15 свіжого номера:

• Онлайн казино Pointloto - цікаві автомати в Україні на гривні (799)
• №10 (115)
• Печиво «Подушечки з джемом» (95)
• У який час краще приймати вітаміни – вони можуть бути ефективні в різні години (93)
• Незаконно переправляли військовозобов’язаних через кордон (91)
• 1,2 проміле: ДТП за участі нетверезого водія (84)
• Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад вперше відбулося на Рівненщині (82)
• На Рівненщині збільшать кількість ліків для пацієнтів з розсіяним склерозом (76)
• Не кладете лавровий лист у борошно чи крупи? – Даремно (73)
• Навіщо наливати на сидіння унітаза перекис водню? (72)
• Іржа на чавунній сковороді – очистити допоможе недорогий ефективний засіб (71)
• Дерев’яна дошка більше не вбере запахи: сіль і лимон не знадобляться (71)
• Як правильно мити магазинну зелень? (70)
• Офтальмологи пояснили, у яких випадках не можна носити лінзи (67)
• Вирішили розморозити м’ясо? Не забудьте про обов’язкове правило, щоб на ранок не пошкодувати (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"