Тим часом за 6 березня на Рівненщині прийняли 817 осіб. Із них залишилися на проживання 496 переселенців.
Нагадуємо, для вимушено евакуйованих діє цілодобова гаряча лінія ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області: (0362) 400 100 або 098-505-83-25. Сюди також можуть звертатися місцеві жителі, які хочуть запропонувати житло.
Водночас вимушено евакуйованим із інших регіонів важливо зареєструватися.
«Перш за все, це потрібно для безпеки. Адже коли місцеві жителі надають помешкання переселенцям, їх потрібно перевірити», – прокоментував начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
Натомість для тих, хто прийняв родичів, варто розуміти, що в подальшому будуть довідки внутрішньо переміщених осіб. І дані обов’язково потрібно внести у реєстр, щоб у майбутньому отримувати допомогу і пільги.
«Якщо ж на території області будуть серйозні військові дії, то ДСНС має знати, скільки в приміщенні є осіб. Це потрібно також з точки зору безпеки, – пояснює директорка головного управління національної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева. – Якщо ви прихистили внутрішньо переміщених осіб, то маєте можливість отримати гуманітарну допомогу, звернувшись на гарячу лінію. Ця система налагоджена. Ми забезпечуємо речами першої необхідності».