Як зазначає завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Ілона Шелестун, це пов’язано зі стабілізацією цін та регулюванням урядом вартості палива.
«За місяць ми перевірили близько 30 магазинів. У кожному другому закладі були порушення рівня максимально допустимої торговельної надбавки. Зазвичай, у результаті роз’яснювальної роботи суб’єкти господарювання знижують ціни на товари. Але й були винятки. Наприклад, «Велмарт» відмовився знижувати ціну на гречку (надбавка становила не 10?%, як вимагається, а 15?%). Про ситуацію ми доповіли. Сподіваюсь, у супермаркеті вже переглянули свою позицію», – повідомила Ілона Шелестун.
Загалом за весь час воєнного стану в країні здійснено моніторинг близько 700 торговельних закладів області.
«На час воєнного стану уряд робить суттєві поступки для бізнесу – податкові пільги, скасування перевірок, штрафів та ліцензій, спрощення трудових відносин, кредитування під 0?%. Контролюються лише ціни та продаж алкоголю. Водночас, є підприємці, які і в таких умовах хочуть нажитися на війні. Це неприпустимо», – наголосив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
Наразі мобільні групи щодо перевірок цін на продукти та ліки створюють у районах. Такі вже діють у Сарненському та Вараському районах.
Нагадаємо, про завищені ціни на продукти та ліки можна телефонувати на гарячу лінію Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області – 098 76 68 738.