Сьогодні представники програми відвідали наше місто, аби обговорити тонкощі її реалізації на місцях. Зокрема, програма може втілюватися у трьох напрямах.
Перший – це допомога населенню, яке постраждало від війни. Вона може реалізовуватись двома способами: забезпечення продовольчими товарами або виплатою фінансової підтримки на купівлю продуктів. Ця допомога передбачена для внутрішньо переміщених осіб. Для отримання грошової виплати – мова йде про 75 доларів на людину – потрібно мати довідку ВПО та заповнити просту анкету. Після цього упродовж 48-72 годин надійде сума через Western Union. До слова, такими виплатами програма планує охопити 500 тисяч чоловік (не лише на Рівненщині).
А от до продовольчого забезпечення – а саме видачі та формування продуктових пакетів – планують залучати і місцевий бізнес. Рівненські виробничники презентували міжнародним партнерам свої можливості, тож, ймовірно, вже найближчим часом саме місцевий бізнес зможе долучитися до проєкту. А це вже другий напрям діяльності WFP. Бо ж, зазначають представники WFP, підтримка бізнесу, інвестиції у нього – це поштовх до розвитку економіки.
“Зазвичай ми працюємо з країнами, в які імпортують продукти, а Рівненщина – експортер продуктів, і навіть у складний час демонструє потенціал, тож ми раді співпраці. Щоправда, вона все одно базуватиметься на законних процедурах закупівель,” – відзначив представник WFP Браян Богарт.
У разі отримання дозволів на такі швидкісні закупівлі, акцент робитимуть на таких продуктах, як рис, олія, макарони, консервовані м’ясо та птиця. Хоча цей перелік теж може змінюватись.
Третій напрям – це надання продуктів для закладів харчування, де годують вимушених переселенців. Ця допомога має стати додатком до тієї, яку вже надають ВПО у місті.
Також цього тижня в Україну прибуде виконавчий директор WFP. Він завітає у Рівне, аби зустрітися з міським головою Олександром Третяком для обговорення подальшої співпраці.
До слова, Рівне – друге місто в Україні, де працюватиме програма. “Відпрацювали” механізм на основі Вінниці.