Рівняни неабияк здивувалися такій оперативності, а сам процес демонтажу став справжнім міським дійством: поблизу пам’ятника утворився натовп людей, які приїхали, щоб побачити все на власні очі. Далі спецтранспортом радянське САУ доправили на «Пагорб Слави» та розмістили так, щоб дуло було направлено на Москву – символічно, ознаменувавши закінчення «руського міра» в нашому місті.
Ініціатор такої дерусифікації Віктор Шакирзян каже, що втомився слухати про складність прийняття рішення та труднощі із перевезенням. Тому взяв ініціативу у свої руки, і вже наступного дня переніс цей рудимент на «Пагорб Слави» – місце, що за задумом істориків, у народі буде називатися музеєм радянських недобитків.
«Дискусії про ці об’єкти точаться роками. Вже давно слід було позбутися залишків «руського міра» та всього, що несе цю загарбницьку культуру у нашу свідомість. Можливо, якби ми це зробили раніше, сьогодні ми б не мали війни в нашій країні. Тому зараз ми задаєм такий тренд і показуємо, що радянським рудиментам і іншим «привидам» радянської доби не місце у вільній незалежній Україні. Як то кажуть, вслід за російським військовим кораблем, напрямок – на Московію»,- розповідає Віктор Шакирзян.
Подія викликала чималий ажіотаж у рівнян, і вже на вечір на «Пагорбі Слави» зібралися сотні жителів нашого міста, щоб розмалювати самохідну артилерійську установку відповідними графіті.
Щодо долі іншого танку на вулиці Яворницького, під яким, за словами істориків, знаходиться могила радянського воєначальника Богомолова, Віктор Шакирзян обіцяє визначитись вже найближчим часом. Каже, танк точно демонтують, питання лише в тому, щоб провести перепоховання рештків, які можуть знаходитись під постаментом.