Наразі додаток GoodSAM запроваджується у регіонах, у тому числі на базі Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги.
У МОЗ розповіли, що за допомогою цього додатку українські лікарі екстреної медичної допомоги (ЕМД) зможуть з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію абонента, що здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги (навіть за відсутності у нього додатку).
Це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це наявні непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати, телефонуючи на «103».
А також, за необхідності, медики зможуть підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв’язок.
Під час відеозв’язку лікарі можуть здійснювати консультації, надавати необхідні рекомендації і навіть виміряти частоту дихання та пульсу пацієнта. Це особливо важливо у випадках, коли доступ до пацієнта – за різних обставин (розбиті шляхи, надзвичайна віддаленість тощо) – ускладнений або потребує великого проміжку часу.
Створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.