Природна речовина містить в складі золу, кальцій, марганець і натрій. Йодовану сіль отримують з кухонної, яку добувають під землею, потім проводять спеціальну обробку, щоб не злипалася. Далі, її кроплять йодатом калію. Такий продукт використовують для приготування їжі. Він допомагає заповнити дефіцит мікроелемента, який призводить до збільшення щитоподібної залози на шиї, появи зоба.
Йод – речовина, яка природним чином міститься в ґрунті. Організм його виробляти не може, тому важливо отримувати мікроелемент з їжею, наприклад, морепродуктами, морською капустою. На жаль, його кількість в них обмежена, багато країн практикують йодування кухонної солі.
Деякі люди намагаються заповнити недолік мікроелемента за допомогою іншої природної речовини. Це сіль, яку отримують при випаровуванні морської, океанської води. Вона проходить мінімальну обробку, тому містить корисні компоненти в початковому вигляді. Однак продукт має грубу структуру, відрізняється смаком, а мікроелемента в ньому незначна кількість.
Лікарі вважають, що йодована сіль може запобігти дефіциту речовини, важливо тільки врахувати наступні моменти.
Рекомендована добова доза становить 150 мкг. Така кількість міститься в половині чайної ложки продукту.
Надлишок солі в раціоні може призвести до підвищення кров’яного тиску. Це викликає додаткові проблеми з роботою серця, нирок і головного мозку.
Надлишок йоду посилює вже наявні захворювання щитоподібної залози.
Щоб виключити такі проблеми, можна дотримуватися збалансованої дієти, яка містить морепродукти, птицю, молочні вироби, що мають в складі йод.