Які солодощі і з якого віку можна давати дітям?
До однорічного віку дитина отримує всі необхідні поживні речовини, включаючи глюкозу, з молоком матері, трохи пізніше – з каш і пюре. Цього буває цілком достатньо для її нормального розвитку. Хоча вже після року лікарі дозволяють вводити в раціон дитини різні продукти, які містять швидкі вуглеводи.
Починати знайомити дитину з солодощами рекомендується з ягідно-фруктових мусів, потім поступово додавати в раціон невелику кількість варення, джему і повидла. Зрідка можна пригощати малюка шматочком зефіру, пастили або мармеладу, але при цьому важливо, щоб ці продукти не містили барвники. І лише після трьох років можна пропонувати дитині морозиво, тістечко, шматочок торта або цукерку.
Кількість солодкого, звичайно ж, має бути обмежена. Особливо важливо контролювати його прийом у дітей, схильних до надмірної ваги або мають якісь захворювання.
Які солодощі не можна давати дітям?
Дітям в ранньому віці не можна давати жувальні різновиди солодощів, цукерки або льодяники. По-перше, дитина може вдавитися, проковтнувши частування цілком, а по-друге, деякі види цукерок і шоколад можуть викликати у дітей алергію.
Шоколад також не можна давати до п’ятирічного віку, оскільки він містить багато жиру, дає велике навантаження на підшлункову залозу і може бути для дитини алергеном. У п’ять років можна спробувати дати її натуральний молочний шоколад.
Не можна привчати дитину їсти підсолоджену їжу. До неї виробляється звичка і вона буде погано їсти, наприклад, м’ясні страви. З цієї ж причини дітей шкідливо поїти промисловими соками, які, зазвичай, містять велику кількість цукру.
На думку педіатрів, солодощі не слід використовувати як заохочення. Краще пояснити малюкові, що їх їдять після основного приймання їжі.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |