Хто рано встає, тому Бог подає, як говорить старе прислів’я. Тепер наукове дослідження підтверджує її справедливість, а зроблені в ході спостереження висновки можуть допомогти переконаним совам і опівнічникам переглянути власні переваги на користь найбільш корисного для здоров’я режиму дня.
Раннє пробудження і збереження активності протягом доби позитивно впливають на інтелект, здоров’я і загальну працездатність, особливо у літніх людей.
Звичка рано вставати є захисною для здоров’я осіб похилого віку. Дослідження показало, що якщо ця перевага не була, що називається, вродженою, і люди самі змушували себе змінювати розпорядок дня, то і в цьому випадку раннє пробудження зміцнювало здоров’я і загальне самопочуття. Такі підсумки спостережень за 1 800 дорослими американцями старше 65, які тривали тиждень.
За їх рухливістю стежили за допомогою фітнес-браслетів, а когнітивний функціонал оцінювали під час опитувань. 38 % учасників були ранніми пташками, вони вставали до 7 ранку і зберігали активність довше за інших протягом 15 годин щодня. Виявилося, що саме у цих людей був максимальний рівень щастя, мінімальна психологічна пригніченість і найкращий когнітивний функціонал.