«Почнемо з того, що за даними деяких досліджень, сидіння зі схрещеними ногами може викликати зміщення стегон. Якщо одне стегно виявиться вище іншого, це змінить швидкість, з якою кров рухається по судинах в нижніх кінцівках, що збільшить ризик утворення тромбів і пошкодження кровоносних судин», – розповів експерт.
Чим довше і частіше ви сидите зі схрещеними ногами, тим більша ймовірність того, що у вас виникнуть тривалі зміни довжини м’язів і розташування кісток в тазу. Крім того, у вас може зміститися хребет, через що положення голови, шиї і плечей стане неправильним.
Варто також зазначити, що через відмінності в анатомії жінкам набагато легше сидіти зі схрещеними ногами, оскільки чоловіки мають обмежений діапазон рухів у тазостегновому суглобі.
Але не все так погано. Для деяких людей сидіння зі схрещеними ногами може бути корисним. Наприклад, чоловікам і жінкам, у яких одна нога довша за іншу, звичка сидіти зі схрещеними ногами допомагає відрегулювати висоту сторін таза, тим самим трохи вирівнюючи довжину кінцівок. Також недовге сидіння зі схрещеними ногами сприяє розслабленню м’язів і покращує стабільність крижово-клубових суглобів.
«Краще не схрещувати ноги під час сидіння, якщо це можливо. Однак багато факторів ризику, пов’язаних із схрещуванням ніг, ймовірно, посилюються іншими більш важливими проблемами, такими як малорухливий спосіб життя та ожиріння. Тому моя головна порада – не сидіть занадто довго в одному і тому ж положенні і ведіть активний спосіб життя», – рекомендує фахівець.