Чому небезпечно різко худнути?
Фахівці пояснюють, що швидке схуднення веде до утворення каменів в жовчному міхурі в 30 % випадків.
«Камені – це погано, тому що вони періодично викликають біль», а якщо жовчнокам’яна хвороба ускладниться холециститом, або камені заповнять жовчний міхур під зав’язку, його доведеться видалити. Тому краще худнути поступово».
Чому утворюються камені?
За словами експертів, при швидкому скиданні ваги підшкірний жир розпадається. У жировому прошарку, як відомо, багато холестерину. Жир йде на енергетичні потреби організму, а холестерин тим часом потрапляє в кров. Після цього він виявляється в печінці, а звідти потрапляє в жовч. В кінцевому підсумку концентрація холестерину в жовчі зростає і вона випадає в осад. А кристали холестерину поступово формуються, збільшуються і перетворюються в камені.
Після деяких баріатричних операцій камені утворюються майже у всіх, бо вага втрачається швидко, і цей період триває довго через велику початкову масу тіла. Тому під час баріатричних втручань жовчний міхур часто видаляють одномоментно. Все одно найближчим часом він перетвориться в один суцільний камінь.
В основні фактори ризику потрапляють ті, хто сидить на екстремальних дієтах з калорійністю раціону менше 800 ккал на добу, жінки і ті, хто переніс баріатричні операції для зниження ваги.
Що робити, щоб камені не з’явилися?
При хорошій моториці жовчного міхура, камені не утворюються. Щоб не було надлишку холестерину в жовчі, не можна намагатися скинути 20 кг за тиждень. За нормами ВООЗ, худнути потрібно не більше ніж на 2 кг за місяць. Дієта повинна бути збалансованою. Калорійність варто знизити, але пропорції поживних речовин залишити колишніми. Не потрібно сидіти тільки на білках або каші. Не відмовляйтеся повністю від жирів. Вони калорійні, але все ж необхідні організму, бо ганяють жовч, а якщо її не ганяти, то вона застоюється в міхурі, що додатково підвищує ризик утворення каменів.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |