Ще більше мене зацікавила ця тема в зв’язку з тим, що 8 липня найзавзятіші рибалки святкують своє “професійне свято” - мабуть, одне з найочікуваніших днів для більшості чоловіків. Адже з’являється чудовий привід вирватися з дому і відпочити на лоні природи. До речі, пляшка “оковитої” вже втратила свій статус неодмінного атрибуту риболовлі. Тим паче, затятий рибалка нізащо не проміняє насолоду тихого споглядання на водне дзеркало на алкогольний дурман десь під кущами.
Про День рибалки вирішила поспілкуватися із заступником голови правління Рівненської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Леонідом ДУДУШКОМ. Перш за все, ми обговорювали питання участі жінок у діяльності товариства. “Цікаво те, що наразі в членах організації особи жіночої статі не числяться, тоді як організованих рибалок (такі, що мають членський квиток і сплачують внески) аж 468 чоловік. Хоча останні три роки жінок у нашому товаристві було багато. Не знаю, що вплинуло на їхні рішення залишити лави любителів риболовлі, але останнім часом вони стали частіше приховувати своє захоплення рибалкою”.
Хотіла запитати про це у 70-річної бабусі, яка якраз рибалила на Басовому Куті, але та чомусь відмовилася мені відповідати і попросила, щоб я не порушувала її спокою.
Дивно. У нашому феміністичному суспільстві доволі багато сфер тепер підпорядковуються і жінці, і чоловіку. Чому ж досі викликає посмішку, а іноді й відвертий сарказм чоловік, який займається, наприклад, вишиванням, або жінка, яка полюбляє риболовлю? Ми всі іноді прагнемо спокою та тиші, усамітнення. Жінки взагалі з давніх-давен вважалися терпеливішими, ніж чоловіки. Дійсно, витримки їм не позичати. За словами Леоніда Дудушка, жінка трохи емоційніше ставиться до процесу риболовлі. Тут я з ним не згодна. Наприклад, ми (тобто жінки) набагато спокійніше ставимося до улову. Тоді як чоловіки тільки те й роблять, що вихваляються своїми “рибальсько-спортивними” здобутками.
А щодо святкування Дня рибалки, то УТМР щорічно проводить у Здолбунові спортивні змагання рибалок. В них, зазвичай, беруть участь близько 50-70 чоловік. Звісно, із традиційним приготуванням рибної юшки, із численними анекдотами та кумедними розповідями про риболовлю. На рибальське свято, до слова, запрошують і жінок.
Жінки, вперед - рибалити! Повірте, це одне з найзахоплюючих занять: насолоджуватися непорушною тишею поліської природи.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |